13.02.2024 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky pro výživu a zdraví skotu

Dnes se v hotelu Sen uskutečnil odborný seminář společnosti Alltech věnovaný výživě krav a výrobě objemných krmiv.

O zahájení se postaral ředitel Alltechu pro Českou republiku a Slovensko Ing. Michal Hulík, Ph.D.

Tématu zvýšení využitelnosti živin ve výživě dojnic a zároveň snížení emisí metanu se věnoval Technical Sales Manager Agolin SA Miroslav Ribič. Ten ve své prezentaci představil přípravek Agolin Ruminant, který optimalizuje příjem krmiva i produkci mléka a masa. Zároveň při zkrmování skotu snižuje emise metanu.

Kvalitu objemných krmiv v Evropě a management rizika mykotoxinů v chovech dojnic si jako téma vybrala zástupkyně odborného týmu pro mykotoxiny společnosti Alltech Radka Bořutová, DVM, Ph.D. Pro řešení problémů způsobených mykotoxiny doporučila produkt Mycosorb A+.

Další řečník, Gordon Marley (Global Silage Support Lead, Alltech), zábavnou formou prezentoval zákonitosti konzervace objemných krmiv. Ve své prezentaci se věnoval především praktických znalostem, které pomáhají chovatelům šetřit náklady za krmení krav. Pro silážování je podle něj vhodný produkt Egalis Ferment.

Závěrečnou přednášku si připravil Ing. Tomáš Berka, Ph.D. Týkala se kvality objemných krmiv a jejího vlivu na ekonomiku výroby mléka.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down