Nový silážní inokulant

Společnost Chr. Hansen Czech Republic, s. r. o., získala zlatou medaili BVV 2019 za svůj nejnovější typ silážního inokulantu, který se již zabydlel u českých a slovenských farmářů. SiloSolve® FC je bakteriální inokulant pro aerobní stabilitu a zlepšenou fermentaci určený pro všechny plodiny.

SiloSolve® FC je zcela nový silážní inokulant, který obsahuje prokazatelně efektivní kombinaci mléčných bakterií Lactobacillus buchneri DSM 22501 a unikátního kmene Lactococcus lactis O224. Lactococcus lactis O224 svým působením přispívá k vytvoření anaerobního prostředí. Tento kmen potřebuje kyslík k řízení procesu produkce kyseliny mléčné, a proto dokáže vázat kyslík v silážní hmotě mnohem rychleji a efektivněji než u jiné známé bakterie mléčného kvašení. Snížením zbytkového kyslíku na začátku období fermentace se výrazně inhibuje primární růst kvasinek a plísní.

Tato unikátní kombinace bakterií mléčného kvašení výrazně zlepšuje fermentační proces, potlačuje růst kvasinek a plísní, což vede ke zlepšení aerobní stability při zkrmování. Kromě toho se tato kombinace ukázala jako velmi účinná i při krátké době fermentace a to umožňuje velmi časné otevírání silážních jam i po jednom týdnu fermentace, což může být nápomocné mnoha farmářům, hlavně při nedostatku krmení.

Tento produkt je pro farmáře dostupný také ve variantě EKO pro ekologické zemědělství.*

Podrobněji v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down