02.08.2018 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obnovy pro lepší kvalitu

Jednou z možností, jak zajistit kvalitní píci v příštích letech, jsou obnovy trvalých travních porostů. Spočívají nejčastěji v zorání a opětovném zasetí kulturními druhy. Nezbytné je podzimní i jarní hnojení a vápnění pro udržení spektra kulturních trav. Na jaře se pak doporučuje vláčení.

Akciová společnost Prima Agri PT v blízkosti Prachatic chová holštýnský skot. V podmínkách Prachaticka jsou s obnovami travních porostů spokojeni, především proto, že mají ve srovnání s Táborskem více vláhy.

Podnik hospodaří v nadmořské výšce i 750 metrů na výměře 900 hektarů a chová holštýnský skot v počtu 380 dojnic základního stáda. Dceřiná společnost Prima Energo Eko pak podle slov ředitele obou společností Ing. Františka Hodiny hospodaří na 380 hektarech a zabývá se chovem krav bez tržní produkce mléka.

Výživa holštýnek s užitkovostí okolo deset tisíc litrů za rok musí být podle ředitele podniku postavena na kvalitních objemných krmivech, v krmné dávce zdejších krav jsou zastoupeny ze dvou třetin kukuřičná siláž a z jedné třetiny senáž z obnovovaných porostů. Kromě toho najdeme v krmné dávce také sójový i řepkový extrahovaný šrot, pufr, minerální doplněk a suché granulované cukrovarské řízky.

 

Více si přečtete v Zemědělci v regionu pro Jihočeský kraj

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down