Obrázková soutěž žáky zaujala

V únoru tohoto roku připravil Zemědělský svaz ČR ve spolupráci s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v. v. i., v Praze-Uhříněvsi v rámci Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů zvířat MZe výtvarnou soutěž pro žáky I. a II. stupně základních škol. Tématem obrázkové soutěže, která si kladla za cíl představit laické veřejnosti a zejména dětem národní plemena hospodářských zvířat, byla Národní plemena skotu, prasat, ovcí a koz.

Obrázková soutěž byla součástí doprovodného programu Národní výstavy hospodářských zvířat, která se konala ve dnech 11. až 14. května v Brně, s programem “Napříč zemědělstvím na Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně“. Vítězné obrázky byly na této výstavě vystaveny.

Děti malovaly obrázky ve dvou soutěžních kategoriích. Z prvního a druhého stupně základních škol z celé České republiky přišlo 350 obrázků z 34 základních škol. V každé kategorii bylo nominováno 20 obrázků, o vítězích rozhodlo internetové hlasování, v němž se sešlo téměř 2500 hlasů.

V kategorii „1. stupeň ZŠ“ zvítězili:

  1. místo: Karolína Valentová, 8 let, FZŠ Chodovická, Praha 9, 269 hlasů
  2. místo: Jakub Lipš, 11 let, ZŠ Ladova, Litoměřice, 234 hlasů
  3. místo: Barbora Štěpánková, 7 let, FZŠ Chodovická, Praha 9, 227 hlasů

V kategorii „2. stupeň ZŠ“ zvítězili:

  1. místo: Lenka Kmoníčková, 15 let, DDM Alfa op. Delta, Pardubice, 134 hlasů
  2. místo: Julie Jonková, 12 let, Masarykova ZŠ Klánovice, Praha 9, 129 hlasů
  3. místo: Jaroslav Putík, 14 let ZŠ a SŠ Uhříněves, Praha 10, 95 hlasů

Cenu poroty získala Sára Sahulová, 11 let, ZŠ Ladova Litoměřice.

Základní školu Chodovická, Klánovice a ZŠ a SŠ Uhříněves navštívily Soňa Jelínková ze Zemědělského svazu a Ilona Bečková z VÚŽV a předaly věcné ceny za umístění v této obrázkové soutěži. Výhercům ze ZŠ Litoměřice a DDM Alfa o. p. Pardubice byly věcné ceny odeslány poštou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down