25.02.2014 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Obstát na trhu něco stojí

Produkce konzumních vajec a vepřového masa je pro akciovou společnost Mave Jičín klíčovou podnikatelskou aktivitou živočišné prvovýroby. S produkcí šedesáti milionů vajec z obohacených klecí a více než osmi milionů vajec z podestýlkového chovu jmenovaný podnik se sídlem ve Lháni patří mezi významné hráče na domácím trhu s konzumními vejci. Podobnou pozici si východočeská akciová společnost založená před třiadvaceti roky udržuje i v chovu prasat, který na farmě ve Vršcích reprezentuje dvanáct set prasnic s dvaceti tisíci vykrmenými kusy za rok.

 

Společnost Mave Jičín, a. s., vznikla v roce 1990 vyčleněním chovu drůbeže a prasat z bývalého Agropodniku Jičín, a. s. Za celou dobu podnikání společnost výrobní program nezměnila.

Chov drůbeže společnost provozuje ve střediscích v Soběrazi, Pševsi, Dřevěnicích a ve Lháni. Chov prasat je soustředěn na farmu ve Vršcích, jejíž součástí je i výrobna krmných směsí, kde se z dodávek obilí od akcionářů vyrobí až 80 %  podnikové potřeby krmných směsí. O podnikové výrobně, kde se vyrobí 1500 tun krmných směsí měsíčně, se dá říci, že patří k významným stabilizačním prvkům ekonomiky podniku.*

Více se dočtete v březnovém číslu časopisu Náš chov

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down