18.07.2014 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odchov telat není jen otázkou živin

Živinově vyrovnané krmení je pro rostoucí organismus důležité. Díky němu je, možno plně využít růstový potenciál, který má geneticky naprogramován. Ale odchov telat není jen otázkou dostatečného množství kvalitních živin, ale i vitamínů, a krom vhodné technologie ustájení tu svou úlohu může sehrát i potřeba správné sociální interakce.
Krmná dávka telat musí obsahovat vše, co rostoucí mládě skotu v té které fázi svého vývoje potřebuje k tomu, aby ve zdraví prospívalo, rostlo a vyvíjelo se dle standardu, aby dospělo v kvalitní plemenici či plemeníka. Není proto divu, že fáze růstu a vývinu mláďat a možnosti jejich ovlivňování jsou pro vědce zabývající se výzkumem v oblasti živočišné výroby doslova magnetem. Z tohoto čilého zájmu o telata pak vycházejí různá doporučení, která čas od času revolučně změní technologie odchovu telat, jejich krmení a ošetřování, často také proto, aby se mnohdy po nějaké době vracely ke starým a osvědčeným metodám jako tomu bylo například v případě odchovu telat v individuálních venkovních boudách nebo mléčným krmným automatům.

K výživě patří i vitamíny
Na výživě rostoucích telat se toho už moc vymyslet nedá, myslí si možná někteří. Dojem, že stačí správně zvládnout období krátce po narození a následující měsíce mléčné výživy, včas nastartovat tu rostlinnou a při použití kvalitních krmiv se to přece musí povést, nemusí být až tak přesný. Praxe mnohdy ukazuje, že výživa během odchovu není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down