20.09.2022 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odpolední ukázky využití koní

Odpolední hodiny byly po tři dny výstavy Kůň 2022 věnovány využití koní, kteří byli v dopoledních hodinách představeny na ruce.

Představení zahájila jízdní policie hlavního města. Jezdci na českých teplokrevnících dokázali, že jejich koně se nebojí nejen demonstrantů a chuligánů s transparenty a dělbuchy, ale ani ohně a dýmovnic.

Svou čtverylku předvedlo osm huculských koní a později i četaři koně shagy-araba. Jedním z bodů programu byla také show s biči Omara Al-Eraidiho.

V zápřeži předvadištěm projížděl čtyřka starokladrubských běloušů (hřebci FAVORY RISA XXXII, SACRAMOSO ECRASITA XXIV a valaši SACRAMOSO ENEIS XIV-7 , SACRAMOSO AVERSA XI-5).

Chladnokrevní koně ukázali divákům práci s kládou. Své umění předvedl českomoravský belgický kůň, bělouš, hřebec 1699 AGY a český norik, hnědák hřebec 2804 SPARTAKUS.

Francouz Guillaume Mauvais vystoupil  s koňmi plemene comtois v představení založeném na důvěře a klidu.

Fjordští koně se svými jezdci se rozdělili do dvou týmů po třech a zahráli si koňské polo.

Spřežení moravského teplokrevníka přivedl Jan Turnovec. K matce 81/188 FURIOSO VIII MT-1/FORHAMY byla připraženo její hříbě narozené 8. 5. 2021, 81/363 FURIOSO XIV MT/ HARMONY.

Čtyřspřeží shetlandských pony vedl Josef Kočovský. Petr Doubek představil lipického hřebce  Darius, aby předvedl, co všechno umí.

V sobotu přivezlo  čtyřspřeží Národního hřebčína v Kladrubech zástupce nakladatelství Brázda Věru Pecharovou a překladatelku Kateřinu Lipinskou (společně s nimi Lenku Gotthardovou) ke křestu knihy Není to jen o výhrách - mentální trénink pro zlepšení ježdění i osobního života, americké autorky Jane Savoye a majitele nakladatelství Brázda Martina Sedláčka s kmotrem  knihy Ing. Jiřím Machkem, ředitelem Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Kniha byla slavnostně pokřtěna v předvadišti před tribunami zaplněných návštěvníky. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down