01.09.2022 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ohlédnutí za veletrhem Victam

Začátkem června se v nizozemském Utrechtu konal veletrh Victam, na němž si dali dostaveníčko výrobci a zájemci o technologie spojené s výrobou krmiv. Veletrh měl i českého zástupce. Firma Farmet a.s. prezentovala svůj výrobní program na zpracování sóji. K vidění byla celá řada novinek a technologií a předány byly i ocenění Grapas Innovation Awards & Animal Feed Technology a Nutrition Awards (AFTaN) 2022.

Výstavy se zúčastnilo 246 vystavovatelů z 27 zemí a během tří dnů konání výstavy ji navštívilo více než 7 000 návštěvníků, což je výrazně vyšší počet než v roce 2019. Vzhledem k situaci ve světě většina návštěvníků pocházela podle pořadatele z Evropy

Česká stopa

Společnost Farmet a.s. na svém stánku prezentovala technologii na zpracování olejnatých semen. Ve svém portfoliu nabízí kompletní technologii pro extruzi a lisování například sóji. Jde o propojení mechanického a termického zpracování s využitím rekuperace energií. Technologie nepoužívá žádné chemické řešení a je proto Hexane free technologií.

V sortimentu jsou například lisy od šnekových lisů malých kapacit modely Farmet Uno nebo Duo přes lisy středních kapacit například FS 350 s kapacitou 8,4 až 24 t/den až po stroje FS 4015.

Prezentace na veletrhu Victam je pro Farmet a.s. důležitá, neboť jde o mezinárodní veletrh a divize zpracování olejnatých semen společnosti Farmet se z více než 90 % orientuje na export.

Autorka: Martina Karásková

Více najdete v Krmivářství 5/2022. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down