26.10.2023 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

 „Ohne Gentechnik" v Německu

Asociace potravin bez genetického inženýrství (VLOG) nedávno deklarovala: „Téměř čtyři z pěti litrů mléka v Německu se vyrábí bez GMO.“

V roce 2022 tvořilo geneticky nemodifikované mléko (73,4 %) a biomléko (4,3 %) dohromady téměř 78 % celkového objemu mléka v Německu. Tento podíl se v posledních letech ustálil mezi 75 % a téměř 80 %. Před deseti lety to bylo méně než 10 %. Většina krabic s mlékem v regálech supermarketů je nyní oceněna zelenou pečetí „Ohne GenTechnik".

„Podíl produkce 'Ohne Gentechnik' na trhu s mlékem a mléčnými výrobky zůstává stabilní. Nasycení trhu bylo dosaženo a další zvýšení je stěží možné. Ani v krizovém roce 2022 nedošlo k žádnému propadu, navzdory všem proroctvím zkázy," řekl Alexander Hissting, výkonný ředitel Asociace potravin bez genetického inženýrství (VLOG).

V případě zbývajících 20 % mléka na německém trhu budou výrobky bez GMO pravděpodobně hrát menší roli kvůli produktovému portfoliu a prodejním kanálům, tvrdí Dr. Kerstin Keunecke, vedoucí mlékárenského managementu společnosti Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (AMI), která shromažďuje údaje o prodeji pro VLOG.

Zbývající množství se vyrábí v severním Německu a je zaměřeno na exportní trh, poznamenal AMI.

Zdroj: Feednavigator

Ing. Josef Svoboda, CSc.

Kontakt: post4me@seznam.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down