Optimální krmení ryb po celý den

V běžných krmných systémech chovu ryb je velké množství krmiva dávkováno do chovných nádrží v různých intervalech tlakem vzduchu. Tato energeticky náročná metoda má však nevýhody, například neumožňuje delší, nepřetržité krmení. Kromě toho mohou systémy dávkování vzduchu přivádět pouze v intervalech 10 až 15 minut, protože předdefinovaná množství na nádrž jsou dávkována jedno po druhém.

Za tímto účelem vyvinula společnost WEDA Fish krmný systém Opt.In-24. Optimální příjem krmiva zajišťuje optimalizací doby krmení.

Neefektivní příjem krmných pelet

Kromě toho konvenční systémy vydávají velké množství krmiva, aby dosáhly denních dávek. To vede ke ztrátám krmiva, protože krmné pelety nejsou zcela absorbovány rybami, když klesají. Drahé pelety jsou navíc často poškozeny, když jsou vytlačeny potrubím, což má za následek nedostatečný přívod krmiva. Kromě toho musí být voda poté recyklována v kratších intervalech.

Rovnoměrný příjem krmiva po dobu 24 hodin

Nový automatizovaný krmný systém Opt.In-24 Weda Fish poskytuje nápravu. Dávkuje krmivo rovnoměrně po dobu 24 hodin v několika nádržích na ryby a optimalizací doby krmení zajišťuje vyvážený příjem krmiva. Pelety zůstávají neporušené, což šetří energii a vede k ideálnímu krmení ryb.

Vynikající vážení a dávkování

Integrovaný počítačový program Excellent Fish automaticky váží přesné množství potřebného krmiva a poté dávkuje a řídí rychlost dávkovacích šneků. Tyto šneky jsou umístěny nad nádrží a dávkují krmivo na několika místech současně a nepřetržitě. Krmivo stéká do nádrže v přesné dávce. Ryby plavou přes dávkovací body šneků a mají tak častější a pravidelnější příležitosti přijímat malé množství potravy na své plavecké dráze.

Výhody Opt.IN-24 od WEDA Fish na první pohled:

  • Současné krmení několika nádrží.
  • Optimální příjem krmiva úpravou doby krmení s nepřetržitým pomalým krmením.
  • Menší ztráty krmiva díky snížení potopení krmiva.
  • Velké úspory energie.
  • Variabilní nastavení množství krmiva na definovanou časovou jednotku v závislosti na denní době.

Podle tiskové zprávy Weda*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down