21.08.2018 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovčáci na aukci beranů v Müdenu

V polovině července na výstavišti v Müdenu nad Örtze v Dolním Sasku proběhl již 69. aukční trh beranů ovce vřesové. Speciální chovatelské události se zúčastnili i čeští ovčáci, respektive členové Klubu chovatelů ovcí vřesových, kteří přijeli na aukci odehrávající se nedaleko vstupu do Natur Parku, v centru města na březích jezera Heide See sjednat nákup plemenných zvířat.

Müdenský Heidschnuckentag, jak se speciální aukční trh ve své mateřštině nazývá, pořádá každý rok tradičně druhý čtvrtek v červenci sdružení Verband der Lüneburger Heidschnuckenzüchte. Návštěvu letošního nákupního trhu, který vycházel na 12. července, zorganizoval předseda Klubu chovatelů šedé ovce vřesové Filip Vancl, který chová své ovce na farmě v Dolní Kalné u Hostinného.
„Berani jsou na aukci předvedeni po zveřejnění v katalogu ve skupinách označených podle chovatele a jsou označeni čísly podle katalogu. Bonitéři berany zváží, zhodnotí jejich exteriérové vlastnosti a nakonec jim přidělí body za kvalitu vlny, osvalení a exteriér. Speciálně určení komisaři pak jednotlivým beranům určí základní vyvolávací cenu pro následnou aukci. Po bonitaci se berani rozdělí podle věku do dvou skupin, a to do čtrnácti a do osmnácti měsíců věku, přičemž v každé věkové skupině se vyhlašuje vítěz a nakonec se vybírá celkový vítěz trhu. Berani byli draženi v cenách od 450 do dvou tisíc eur, nejčastěji však za 850 až tisíc eur. Aukce se zúčastnili i tři naši ovčáci, kteří ale na vyvolávací ceny, které končily na 1800 eur, nedosáhli. Nakonec přece jen uspěl Tomáš Borkovec, který se po podepsání dražební smlouvy a zaplacení ceny, v níž byl zahrnutý i dražení poplatek, stal potenciálním zakladatelem nové linie vřesovek v českých chovech,“ okomentoval průběh aukce Filip Vancl.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down