29.05.2021 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pár slov ke strategii Farm to Fork

Generální tajemník Copa-Cogeca Pekka Pesonen žádá novou evropskou politiku. Model, který by udržoval světoznámé kulinářské dědictví, přispíval k širší ekonomice ve venkovských oblastech a reagoval na budoucí očekávání spotřebitelů.

Evropské odvětví živočišné výroby se snaží navázat konstruktivní dialog s institucemi EU, aby zajistilo větší zapojení do legislativního procesu pro strategii, která má vést zemědělsko-potravinářské politiky EU v nadcházejících desetiletí.

„Zemědělci jsou dnes skutečnými hrdiny každodenního života, protože jídlo je zdrojem života. Potřebujeme však pro toto odvětví udržitelnou budoucnost, nový směr pro Evropu v distribuci pobídek, které musí být určeny především těm zemědělcům, kteří se rozhodnou orientovat postupy směrem k udržitelnosti. Souhrnně můžeme říci, že zemědělci nejsou součástí problému, ale součástí řešení,“ dodala europoslankyně Jytte Gutelandová.

Udržet jedinečné kulinářské dědictví

Generální tajemník Copa-Cogeca Pekka Pesonen hovořil jménem European Livestock Voice, sdružení řetězce hospodářských zvířat: „Chov hospodářských zvířat je odvětví představující přibližně 40 % celého evropského zemědělství v hodnotě 170 miliard eur, zaměstnává 4 miliony lidí. Od představitelů Evropské unie potřebujeme politiku, která by zemědělskému sektoru umožňovala provádět nezbytné změny k udržení evropského decentralizovaného modelu zemědělství.  Modelu, který by udržoval světoznámé kulinářské dědictví, přispíval k širší ekonomice ve venkovských oblastech a reagoval na budoucí očekávání spotřebitelů,“ zdůraznil generální tajemník Copa-Cogeca.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down