02.04.2014 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pavilon H a přilehlé prostory patřily zvířatům

V rámci veletrhu Animal Vetex 2014 se v pavilonu H a na jeho předvadišti i okolních venkovních plochách představila plemena ovcí a koz, dojeného a masného skotu i koní a návštěvníci mohli vidět i prasata.

Zejména ti nejmladší návštěvníci zamířili k expozici farmy John Deere, kde se mohli svézt na koni. Zástupci plemen appaloosa, paint horse a quater horse se představili v ukázkách soutěží v obratnosti a rychlosti. Diváci mohli vidět také coba, miniapaloosu, welsh part-bred, welsh pony i shetlandské poníky. Díváci viděli předvedení valachů Lekker Dream Finder - apaloosa, DAK, Willy Billy Boy a  Indy My Heart - všichni paint horse. Jedinou klisnou byla Air of Chesnut Stable - shetlandský pony, a také dva hřebci Arbony a Phil Marlow Bruk byly plemene shetland pony, i když  rozdílně zbarvení. Hřebec plemen welsh part-bred měl zbarvení black roan a tmavě hnědý byl hřebec welsh pony Honey Bee´s Jomingo.

Největší zájem laické i odborné veřejnosti sklidila plemena masného skotu. Zvířata byla ustájena ve stlaných kotcích na venkovní ploše před vstupem do pavilonu H.

Obdivu návštěvníků se těšilo 56 zvířat 17 plemen. Ze statku Mitrov, a. s., přivezli čtyři zvířata plemene aberdeen angus.

Dvaadvacet zvířat přijelo ze školního zemědělského podniku Žabčice Mendelovy univerzity v Brně. Přivezli plemena red angus, blonde d´Aquitaine,  bruno d´Andorra, hereford,  charolais, masný simentál, salers a rouge des prés.

Jedno z nejmladších plemen chovaných v naší republice – plemeno wagyu, přivezli z chovu Wagyu farma Muller z Pardubic.

Všechna ostatní zvířata předváděná v expozici masných plemen skotu přijela z Montážně obchodní firmy, s. r. o., Bučický Mlýn z blízkosti Rožďalovic na Nymbursku. Přivezli čtyři zvířata plemene aubrac, tři bazadaise, dvě bruno d´Andorra, pět zvířat plemen gasconne, jalovici plemene highland, pět limousin, pět parthenaise  a čtyři zvířata plemene vosgienne.*

Podrobněji v týdeníku Zemědělec časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down