03.10.2016 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Piggy Check – tablet váží prasata

Piggy Check je inteligentní software pro bezkontaktní stanovení hmotnosti prasat, který nám v Göttingenu představila německá společnost Meier-Brakenberg GmbH & Co. KG Extertal. Popsali nám, že software slouží pro třídění vykrmovaných prasat před prodejem, a to rychle a bez námahy. Uživatel fotografuje zvíře uvnitř klece, kotce standardním smartphonem nebo tabletem s 3 D fotoaparátem. Vytváří se jednotlivé snímky nebo video sekvence prasat, ze které se pak tvoří hloubka obrazu. Následně se vypočítává hmotnost zvířete. Indikátor ve formě semaforu ukazuje doporučené marketingové akce.

Check shromažďuje data, vyhodnocuje je a slučuje hmotnost s daty na jatkách. Tak chovatelé získají poznatky pro následující selekci, volbu genetiky a zlepšení cen jatečných prasat.
Piggy Check usnadňuje vážení zvířat bez stresu pro ně i pro lidi, protože se hmotnost vykrmovaných prasat stanovuje přímo bez kontaktu, přičemž prasata zůstávají v kotcích ve stájích. Fotografovat, resp. používat systém se může zezhora i zboku zvířat. Tím se podstatně usnadňuje proces třídění prasat před porážkou.

Portál shromažďuje velké množství dat v takové souvislosti, která umožňuje individuální analýzu a optimalizaci marketingu. Data z vážení se mohou využít s daty o posouzení jatečné hodnoty a chovatel se pak podle toho může rozhodnout, zda změní systém krmení či si vybere jinou genetiku a podobně. Investiční náklady jsou přitom minimální, jde vlastně jen o nákup hardwaru, nízké je i měsíční předplatné. PiggyCheck je k dispozici ve formě  měsíčních poplatků, které mohou být kdykoliv zrušeny.

Neustále rostoucí množství dat, matematické výpočty a umělá inteligence Piggy Check dále zlepšuje výsledky chovu. Propojením údajů s detaily z porážky může poskytnout doporučení týkající se výběru jatečných hmotností a hodnot a ekonomické efektivnosti chovu jatečných prasat.

Piggy Check byl přihlášen mezi výrobky, které by mohly být ohodnoceny medailemi za inovaci.

Podívejte se do expozice firmy Meier-Brakenberg na Piggy Check v hale 17, stánek D 13 na hannoverském veletrhu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down