11.09.2017 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plemenem měsíce října bude skotský náhorní skot

Plemeno je díky svému původu ve skotské vysočině výjimečně odolné a otužilé vůči tvrdým klimatickým podmínkám a má jedinečnou schopnost využívat velmi efektivně i extenzivní pastevní porost, zvířata mohou být venku na pastvě po celý rok bez nároků na ustájení. Plemeno má mnoho výjimečných vlastností, pozoruhodné je svou dlouhověkostí, krávy mohou být ve stádě i více než osmnáct let a dát patnáct telat. Mají také výborné mateřské vlastnosti. Skotský náhorní skot se chová o i u nás extenzivně a tradičně v ekologickém zemědělství.

Plemeno highland je výjimečně odolné k tvrdým přírodním podmínkám. Zvířata dokážou prospívat i v extrémních klimatech podmínkách, využívají pastevní porost i tam, kde by jiná plemena selhala. Skotský náhorní skot má schopnost produkovat kvalitní maso bez přidání drahých krmiv. Zvířata skotského náhorního plemene mají vysoce kvalitní maso, dobře mramorované s nízkým obsahem tuku a cholesterolu, bohaté na bílkoviny a železo a s vynikající chutí.

Majestátní vzhled krav i roztomilost telat různých barevných odstínů krásně doplňuje zelené horské pastviny  i zasněžené kopce a už více než čtvrt stoleí patří k české krajině.

V říjnovém čísle se dočtete nejen o historii plemene,  jeho chovu ve světě i u nás obecně, ale seznámíte se také se systémem chovu plemene na českých farmách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down