27.11.2015 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plnění podmínek welfarových dotací

Podmínky pro poskytnutí dotací na opatření dobré životní podmínky zvířat jsou stanoveny v nařízení vlády č. 74/2015 Sb. Jsou určeny pro chovatele, kteří poskytují zvířatům nadstandard v oblasti péče o pohodu zvířat a zároveň plní minimální požadavky welfare.

 

Obsahem přednáškového menu seminářů, který pro chovatele prasat uspořádala akciová společnost Chovservis na západě Čech v Újezdu u Cerhovic a ve východočeských Smiřicích nad Labem, byla také aktuální informace o chystaných kontrolách žadatelů o dotace na opatření dobré životní podmínky zvířat.

Dozor nad plněním nadstandardních podmínek v chovech vykonává Státní veterinární správa, která kromě toho ještě  zajišťuje u vybraných parametrů i osvědčení, které je podkladem pro Státní zemědělský a intervenční fond k ověření podmínek způsobilosti k získání dotací. Právě reprezentantka dozorové instituce MVDr. Marie Bleierová seznámila přítomné chovatele s novými pravidly.

„Místní šetření pro účely vydání osvědčení jsme zahájili u chovatelů, kteří požádali o dotace na opatření dobré životní podmínky zvířat 1. června 2015.  Osvědčení se týká pouze chovatelů, kteří žádají na podopatření v chovech dojnic a na podopatření zvětšení plochy v chovu prasat pro kategorii selat po odstavu. Ke 2. listopadu 2015 již Státní veterinární správa navštívila 533 hospodářství, pro která vystavila celkem 919 osvědčení, což představuje více než polovinu z celkového počtu žádostí. Osvědčení, která budou všem chovatelům vydávána v období od 1. 6. 2015 do 31. 5. 2016, budou platit i pro podávané žádosti v následujících letech. Bez provedeného osvědčení nemůže být dotace poskytnuta. V rámci jednotné žádosti chovatel žádá o zajištění osvědčení u vybraných parametrů a dobrovolně se zavazuje, že u něho osvědčení bude provedeno,“ řekla v úvodu MVDr. Bleierová.*

Více se dočtete v samostatné příloze prosincového čísla časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down