Po násadových vejcích je poptávka

Již od počátku svého založení v roce 1993 se firma Schrom Farms spol. s r. o. zabývá výrobou násadových vajec slepic hybridních kombinací masného typu. K tomu účelu na svých dvou odchovnách a pěti produkčních farmách společnost z Moravskoslezského kraje momentálně chová 250 tisíc kusů drůbeže. Od průměrného počtu 180 tisíc slepic masných hybridů obou nejčastěji chovaných kombinací, tj. Ross 308 a Cobb 500 vyprodukují bezmála 30 milionů vajec ročně. Asi dvě třetiny veškeré produkce skončí v nově vybudované podnikové líhni v Chropyni, zbývajících deset milionů násadových vajec putuje do Polska.

 

Uvedená společnost, kterou založil před jednadvaceti roky Verner Schrom, momentálně patří asi k osmdesáti farmám s rodičovským chovem masných slepic v republice.

„Firma začínala se dvěma farmami v Kuníně  a Bílovci. Po vybudování odchovny v Melči jsme si sami začali odchovávat rodičovské hejno. Rozšíření výroby společnosti podpořil nákup farmy Příbor, kde jsme zrekonstruovali stáj o rozměrech 30 x 120 m, která  původně sloužila výkrmu býků. Následně jsme firmu rozšířili ještě o farmu Dvorce, kde je pět menších hal s celkovou kapacitou  dvacet pět tisíc slepic. Součástí farem byly i pozemky, konkrétně se jednalo o 200 ha orné půdy, na níž jsme zhodnocovali drůbeží podestýlku.  Posledních šest let je  společnost členem koncernu Agrofert.  Se záměrem navýšit produkci násadových vajec se  v roce 2011 koupila ještě odchovna kuřat v Kylešovicích a s ročním odstupem i bývalý provoz na výkrm brojlerových kuřat ve Velkých Albrechticích. Těmito kroky se podařilo navýšit roční produkci násadových vajec ze 17 milionů o dalších deset milionů vajec. Až do roku 2013 jsme veškerou produkci zhodnotili na domácím, slovenském a polském trhu. Naším největším odběratelem byla polská líheň Hama Plus, kam jsme dodávali 17 milionů vajec. Loni v listopadu podnik Výkrm Třebíč, s. r. o., který je také součástí koncernu, otevřel novou líheň v Chropyni s kapacitou na 40 milionů kuřat, jejímž prioritním cílem bylo pokrýt požadavky na jednodenní kuřata našich podnikových výkrmen. Z toho důvodu jsme omezili spolupráci s odběrateli násadových vajec, z nichž zůstala jen zmiňovaná polská líheň, které dodáváme deset milionů vajec ročně,“  uvedl při naší návštěvě jednatel a ředitel společnosti v jedné osobě Petr Horník.*

Více se dočtete v červencovém čísle časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

  1. Zastupuji zájmy ruské holdingové společnosti zabývající se prodejem brojlerových vajec. Zajímají mě dodavatelé vajec typu (standartu) Ross 308 na dlouhodobou spolupráci ve velkém objemu. Žádám Vás, abyste mě informovali o Vašich možnostech dodávky tohoto zboží do Ruské federace.
    Děkuji za Vaši spolupráci,
    Sergej

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down