Počítačové vidění by mohlo sledovat ukazatele brojlerů a počítat vejce

Technologie bude schopna automaticky identifikovat chování drůbeže a zlepšit řízení hejna. Výzkumníci z University of Tennessee Institute of Agriculture (UTIA) získali grant ve výši 1 milionu dolarů na vývoj systému počítačového vidění pro sledování dobrých životních podmínek brojlerů a chování souvisejícího s produkcí. Navzdory téměř století intenzivní produkce nosnic  USA zůstávají přesné a konzistentní metody počítání vajec stále nemožné.

„Na základě našich zkušeností je kamerový systém jedním z nejslibnějších systémů pro sledování chování brojlerů," vysvětlil vedoucí výzkumník Yang Zhao, odborný asistent na katedře živočišné výroby UTIA. Projekt, který získal finanční prostředky z Iniciativy pro výzkum zemědělství a potravin, konkurenčního grantového programu Národního institutu pro výživu a zemědělství (NIFA) Ministerstva zemědělství USA (USDA), by mohl pomoci chovatelům brojlerů zlepšit řízení hejna na komerčních farmách.

Počítačové vidění identifikuje, analyzuje chování drůbeže

Počítačové vidění zahrnuje techniky hlubokého učení a algoritmy, které automaticky identifikují komfortní chování související s pohodou, včetně prachové lázně a protahování, stejně jako chování související s produkcí, jako je příjem krmiva  a pití u jednotlivých ptáků. Analýza umělé inteligence a videozobrazování umožní výzkumným pracovníkům shromažďovat a vyhodnocovat tyto informace a porovnávat je s různými postupy řízení. Počítačové vidění a technologie přesného chovu drůbeže jsou  inovace, ale je důležité, aby se výzkum zaměřil na hledání způsobů, jak implementovat své poznatky v komerčním prostředí. „Chceme něco, co může být implementováno v praxi, což může být přínosem pro chovatele  a zisky farmy," dodal Zhao. Technologie je navržena tak, aby byla cenově dostupná a praktická pro komerční použití, s odhadovanými náklady na 2500 dolarů na halu Výzkumný tým očekává, že funkční prototyp bude k dispozici pro demonstraci v roce 2025.

Technologické nástroje

Projekt počítačového vidění navazuje na předchozí výzkum zahrnující použití víceúhlého a víceúrovňového kamerového systému pro sledování komerčních brojlerů na úrovni jednotlivce i hejna, který byl v roce 2020 jmenován jedním z vítězů fáze 1 SMART Broiler. Program SMART Broiler, provozovaný Nadací pro výzkum potravin a zemědělství a společností McDonald's, získal více než čtyči miliony dolarů v grantech a technické podpoře na vývoj automatizovaných monitorovacích nástrojů, které přesně hodnotí welfare kuřat.

Zefektivnit počítání vajec a jejich vážení

Méně vajec může znamenat zdravotní problém u nosnic. „Obdrželi jsme spoustu stížností z různých farem na nepřesné počítání od 5 % snížení na počet vajec až po více než 20 %,“ řekl Evan Anderson, CAD designér společnosti AgriNerds. „Každé špatně počítané vejce je na škodu, protože nosnice, která nesnášejí vejce, jsou nezdravé. Čím více toho dokážete zjistit, znamená, že máte lepší kontrolu nad tím, co se děje uvnitř vašich drůbežáren." Anderson je jedním z mnoha odborníků, kteří mají promluvit na konferenci Poultry Tech Summit, který je naplánován na 30. října – 1. listopadu v Atlantě v Georgii. Tato jedinečná í akce usnadňuje přechod inovačních technologií od výzkumných pracovníků a podnikatelů do komerčních  farem drůbežářského průmyslu.

Počítačové vidění a přesnější počet vajec

Počítačové vidění by mohlo umožnit přesnější počítání  vajec a zároveň zjistit i hmotnosti vajec a kontrolu kvality,  nečistot, prasklin a dalších. „To, co se snažíme udělat, je použít více počítačů v sérii, aby se samy zkontrolovaly proti sobě," vysvětlil Anderson. Systém používá infračervený skener, zvukové senzory a vizuální zobrazovací software pro sledování vajec podél dopravního pásu. Algoritmus v softwaru zpracovává obrázky, které procházejí snímek po snímku a mohou rozpoznat vejce.

Tato technologie poskytuje několik přístupů k počítání a vážení vajec, což zlepšuje přesnost. Tým vyvinul prototyp stroje na počítání a vážení vajec a plánuje otestovat technologii počítačového vidění v terénu později v tomto roce.

Zúčastněte se 2022 Poultry Tech Summit

Účastníci summitu mohou očekávat zasvěcené prezentace. Poultry Tech Summit se zaměřuje na přechod inovativních technologií do komerčních aplikací s cílem podpořit drůbežářský průmysl.*

Zdroj a foto Poultry World

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down