08.04.2020 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podrobnosti k výběrům masných býků

Český svaz chovatelů masného skotu má podle ředitele Kamila Maláta zájem na tom, aby v době nejistoty ve spojení s nouzovým stavem byla zajištěna maximální informovanost chovatelské veřejnosti o způsobu zabezpečení výběrů býků a jejich následných prodejů. Ty začínají v úterý 14. dubna 2020. „Již jsme zmiňovali, že se mezi odchovnami nepodařilo najít shodu na jednotném modelu prodejů, proto jsme všechny odchovny vyzvali, aby nás, pokud o to mají sami zájem, seznámili s tím, jak na jimi provozovaných odchovnách plánují výběry a následné prodeje řešit, abychom mohli podat chovatelům ucelenou informaci. Na základě zpráv od jednotlivých odchoven byl sestaven následující přehled,“ sdělil ředitel svazu.

Uvedený přehled byl sestaven na základě dostupných informací podaných jednotlivými odchovnami ke dni 3.4.2020. Pokud dojde ke změně a budeme o ní informováni, může být operativně změněn. V opačném případě neneseme zodpovědnost za jeho správnost a úplnost. Uvedené scénáře budou platné za předpokladu, že nedojde k dalšímu zpřísnění vládních opatření či se nezhorší nákazová situace v dané oblasti.
OPB Skály Benešov u Boskovic a OPB Horní Dubňany
Odchovny provozované firmou Jihočeský chovatel a jejími partnery připravují na obou svých testačních zařízeních neveřejné výběry provedené ve stanovených termínech daných kalendářem. Býci z těchto odchoven budou nabízeni přes webové stránky www.jchovatel.cz. Technické podrobnosti budou od pondělí 6. dubna 2020 uvedeny přímo na webových stránkách společnosti Jihočeský chovatel.
OPB Cunkov
Odchovna OPB Cunkov bude rovněž pořádat neveřejné výběry dle stanoveného kalendáře. Prodeje bude řešit elektronickou on-line aukcí. Na webové stránce aukce.opbcunkov.cz se budou od 8. dubna 2020 moci jednotliví zájemci o nákup býků registrovat a po skončení výběrů budou býčci postupně dle katalogových čísel draženi. Podrobnosti k registraci budou dostupné na výše uvedeném webu.
OPB Osík
Firma Natural, která je provozovatelem OPB Osík, avizovala, že připravuje standardní neveřejný výběr včetně přípravy zvířat a práci komise v daných termínech. Ze ZV zajistí živý on-line přenos na firemním youtube kanálu, na kterém bude video následně dostupné i zpětně. Prodeje býků budou řešeny přes email a telefon na základě cen vyhlášených jednotlivými majiteli býků. Ceny a další podrobnosti budou zveřejněny na webech www.opbosik.cz a www.naturalgen.cz.
OPB Janovice u Rýmařova
Janovická odchovna provozovaná Janem Hořákem bude pořádat základní výběry podle schváleného kalendáře a prostřednictvím internetového vysílání přes youtube bude zajištěn online přenos. Prodeje budou řešeny telefonicky nebo emailem.
OPB Kundratice
OPB Kundratice, kterou provozuje Jan Zatloukal, bude pořádat základní výběry podle schváleného kalendáře. Prodeje budou řešeny telefonicky či emailem.
OPB Horní Jadruž
Odchovna v Horní Jadruži zvolila možnost nepořádat základní výběry a při prodejích býků se bude řídit hodnocením provedeným v den závěrečného vážení. Prodeje budou řešeny telefonicky nebo emailem.
OPB Todně-Březí
Odchovna Věry Farkové bude pořádat základní výběry podle schváleného kalendáře. Prodeje budou řešeny telefonicky.

Zdroj: Český svaz chovatelů masného skotu*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down