22.09.2015 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podzimní Kůň 2015 – zahájení

Úvod výstavy v Lysé nad Labem věnované koním patřil předávání ocenění Osobnost výstavy. Další program se týkal přímo koní. V dopoledních hodinách probíhala chovatelská přehlídka mnoha plemen u nás chovaných koní a jejich předvedení na ruce. V odpolední části programu mohli vidět využití jednotlivých plemen koní pod sedlem i v zápřeži

Zahájení výstavy probíhalo jako tradičně v prvním patře haly A1 a akce se zúčastnili významní hosté, kteří ocenili tradici veletrhu a popřáli návštěvníkům krásné zážitky.

K hostům na pódiu patřili senátor a ředitel Zemského hřebčince v Písku Ing. Karel Kratochvíle, senátor Jiří Vosecký, ředitel odboru kanceláře ministra zemědělství Mgr. Vít Doležálek, ředitel odboru zemědělských komodit ministerstva zemědělství Ing. Jiří Hojer, ředitelka odboru  resortních podniků, organizací a institucí MZe Ing. Jiřina Vorlová, prezident Asociace svazů chovatelů koní České republiky a ředitel Zemského hřebčince Tlumačov MVDr. Jaroslav Dražan, starosta města Lysá nad Labem Mgr. Jiří Havelka, ředitel výstaviště v Lysé nad Labem Bc. Ondřej Matouš a manažer výstavy Matěj Kosmák.

Zahajovací ceremoniál pokračoval předáním ocenění Osobnost výstavy Kůň 2015 za celoživotní práci v oblasti chovu koní Zdeňkovi Hladčíkovi. Ing Zdeněk Hlačík je rodákem z Hané z Vrbátek u Prostějova z rodiny středního zemědělce, narodil s v roce 1935.  Od dětství se seznamoval s běžným provozem v zemědělství a hlavní pozornost věnoval otcovým koním. Vystudoval jednoroční rolnickou školu v Prostějově a poté vyšší rolnickou (dnešní SZTŠ) v Olomouci po maturitě Vysokou zemědělskou školu v Brně. Tam se setkal s prof. dr. Ing. Václavem Michalem, špičkovým odborníkem v chovu koní a to rozhodlo o tom, že se koním bude věnovat profesně. Nastoupil do jihočeských Netolic jako zootechnik pro chov koní a vydržel tam třináct let a pět let tam pracoval jak ředitel. V roce 1973 nastoupil do funkce šlechtitele v chovu koní v Tlumačově. Od roku 1976 až do odchodu do důchodu vedl hřebčín v Napajedlech. Dále externě učil na VŠZ v Brně, vedl ústav pro chov koní, byl předsedou výběrové komise pro chov anglického plnokrevníka a po roce 1989 pomáhal zakládat svaz chovatelů A1/1 a založení Jockey Clubu. Publikuje také odborné články.

Ke gratulujícím se připojili také trenér dostihových koní František Vítek a předseda JZD Všelibice Ladislav Hvízdal.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down