03.05.2018 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomůcky pro pastvu dodávají už pětadvacet let

Semilská firma Agrotrans spol. s r. o. vznikla v roce 1993, letos tedy slaví 25 let existence. Firma, která byla založena původně v garáži, se rozrostla na stabilní firmu zaměřenou zejména na pastevní chov zvířat. Dodávají veškeré technologické zařízení pro pastviny.

V jejich expozici na brněnském výstavišti jsme mohli vidět elektrické ohradníky, zdroje impulsů, solární panely, napáječky, technologické vybavení a zařízení pro manipulaci se zvířaty – klece a ohrady a mnoho dalších chovatelských pomůcek. Vybírají nejlepší výrobky mnoha světových výrobců tak, aby usnadnily chovatelům práci.

Jednatel firmy Ing. Pavel Žďárský se pochlubil inteligentními polyfunkčními síťovými zdroji s dálkovým ovládáním. Řada i-série se vyznačuje možností ovládání z externího displeje, který lze umístit pomocí propojovacího kabelu až 100 metrů od zdroje. Ten rovněž slouží i k vypínání zdroje a zobrazuje se na něm hodnota napětí a proudu v oplocení a jednotlivé kontrolní zóny ohradníku. Výhodný je systém samostatného monitorování jednotlivých větví oplocení a tak se dá rychle zjednat náprava. Ke zdroji patří také SMS alarm, jenž předá zprávu na mobilní telefon, a to dokonce na dvě čísla. Dálkový ovladač zdroje slouží k vyhledávání případných závad na oplocení a umožňuje vypnutí a zapnutí zdroje z libovolného místa ohradníku.

Ing. Žďárský představil poslední novinku tohoto systému. Řada byla doplněna o zdroj s možností kombinovaného napájení 230 V nebo a 12 V. Hodí se tedy i pro lokality, kde se používá 12 V solární zdroj a přitom je třeba, aby se daly sledovat všechny funkce ohradníku, tedy dálkové ovládání, SMS alarm, fence monitor Možnost sledování jednotlivých částí ohradníků je velmi praktické, jak uvedl Ing. Žďárský. Velmi často turisté nebo houbaři procházejí zkratkou přes pastviny a vodiče přestřihávají.  Vyhledat poškozené místo by bez monitoru a alarmu bylo velmi pracné a při obcházení celého oplocení by se nemuselo zjistit včas před tím, než zvířata utečou nebo se k nim dostane predátor.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down