Přednášelo se o stravitelnosti vlákniny

Dr. Dave Combs, emeritní profesor Wisconsinské university, Madison, přednáší pro Společnost Cows Agree Consalting v moha zemích světa. V polovině dubna zavítal do české republiky na půdu Mendelovy univerzity v Brně, aby přednášel o hodnocení kvalty objemných krmiv.

Pro hodnocení objemných krmiv pro vysoce užitkové dojnice se zaměřil na vlákninu (NDF) její stravitelnost (TTNDFD).

Jeho přednášky se zabývaly otázkami, co je důležitější pro kvalitní objemná krmiva? Zabýval se obsahem vlákniny a škrobu a jejich stravitelnost. Dalším tématem byly dojnice a sacharidy, popisoval parametry sacharidů v krmivu a doporučení obsahu vlákniny a škrobu v krmné dávce. Zabýval se ale také nejdůležitějšími parametry kvality siláže a hodnocením zprávy z laboratoře. Mluvil také o tzv. Wisconsinské myšlence, která je filozofií Wisconsinské univerzity, podle níž by měl být výzkum prováděný na této univerzitě aplikován na řešení problémů a zlepšení zdraví, kvality života, životního prostředí a zemědělství pro všechny občany státu.

Před první přednáškou dr. Combse seznámil Ing. Jan Špindler posluchače s prací laboratoře Agrovision. Pro letošek bude laboratoř v oblasti služeb nabízet rozšíření sítě sběrných míst, analýzu mykotoxinů v krmivech, vyhodnocení konverze i analýzu půdy, rostlin.

Přednášel také Prof. Ing. Ladislav Zeman, DrSc. z Mendelovy univerzity v Brně. Prof. MVDr. Leoš Pavlata, Ph.D. (Mendelu)  představil činnost fakulty amedelovy univerzity ve vědě i praxi.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down