10.03.2017 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přehled právních předpisů EU

Přehled právních předpisů EU zveřejněných v Úředním věstníku EU (Official Journal) pro úsek výživy zvířat a výroby krmiv v roce 2016.

Otázce bezpečnosti potravinového řetězce, ochrany zdraví zvířat, podmínek pro jejich chov a ochraně životního prostředí je v EU věnována značná pozornost. Po projednání v příslušných výborech v návaznosti na jaké úrovni jsou předpisy připravovány tzn. v Evropském parlamentu, Rady nebo Komise a na podkladě hlasování zástupců všech členských států jsou právní předpisy následně zveřejněny v Úředním věstníku Evropské unie. Pro úsek výživy zvířat a výroby krmiv a jejich uvádění na trh a používání tak bylo v roce  2016 zveřejněno celkem 26 předpisů. Převážná část z nich jsou prováděcí nařízení Evropské komise k nařízení Evropského parlamentu a rady (ES) č. 1831/2003 ze dne 22. Září 2003 o doplňkových látkách používaných ve výživě zvířat. Těmito prováděcími nařízeními se povolují nové doplňkové látky nebo na základě nové autorizace  již dříve povolených doplňkových látek, kterým skončila původní doba platnosti povolení. Všechny právní předpisy uvedené v následujícím přehledu je možné vyhledat na adrese:

http://eur-lex.europa.eu/oj/direct-access.html

Právní předpisy EU jsou zde uvedeny v úředních jazycích členských států, tedy i v češtině. Prováděcí nařízení, která se týkají doplňkových látek je možné také nalézt v registru doplňkových látek EU na adrese:

http://ec.europa.eu/food/sites/food/files/safety/docs/animal-feed-eu-reg-comm_register_feed_additives_1831-03.pdf

Ing. Jiří Zedník, CSc.

odborný poradce pro výživu zvířat a výrobu krmiv

Kontakt na autora: 

jized@email.cz

Celý článek najdete v časopise Krmivářství 2/2017

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down