15.10.2021 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Premiérový elitní nákupní trh beranů texel

Také pětadvacátá národní výstava Náš chov patřila přehlídkám malých přežvýkavců. Od čtvrtka do neděle se ve vyhrazených kotcích vystřídalo na 170 ovcí šestnácti plemen a jednašedesát koz se sedmi plemeny. V rámci elitních nákupních trhů aukčních beranů a kozlů se hodnotila bezmála stovka zvířat. Nejvíce se jich hodnotilo hned první den, kdy hodnoticí komise posuzovala dvaapadesát plemeníků.

V rámci elitního nákupního trhu ovcí plemene texel, který si na národní výstavě Náš chov odbyl svou premiéru, se hodnotilo osm beránků ze tří chovů (Mgr. Jana Kováče z obce Žďárky, akciové společnosti Dibaq ze Žamberka a Lukáše Neugebauera ze Žampachu). Klasifikace beránků po plemenících Tučňák, Taft, Taxis a Tabery se zhostil Ing. Martin Hošek, kterému sekundoval Ing. Ladislav Strnad. Ve finálním rozstřelu byl za nejlepší zvíře vybraný sedmiměsíční beránek linie Tabery (hmotnost 64 kg, z dvojčat, genotyp ARR/ARR) z chovu Lukáše Neugebauera.

„Beránek je velkého tělesného rámce, harmonické stavby těla se širokým hrudníkem a mimořádným osvalením na preferovaných jatečných partiích. Vlna beránka je sortimentu C, postoj končetin je i přes vynikající hloubkové a šířkové parametry v pořádku. Reprezentuje moderní typ texela na vyšší noze, využitelného v užitkovém křížení,“ konstatoval na adresu šampióna elitního nákupního trhu ovcí plemene texel Ing. Martin Hošek.

Na pomyslných stupních vítězů se na druhém a třetím místě umístili beránci linií Taxis (z chovu společnosti Dibaq, a.s.) a Tučňák z chovu Jana Kováče.*

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down