07.02.2014 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Premiérový Jezdecký festival na výstavišti v Lysé nad Labem

Jezdecká sezona 2014 zahájí ve velkém stylu. Na výstavišti v Lysé nad Labem se totiž ve dnech 19. až 23. března premiérově uskuteční v nové výstavní hale „C“ Jezdecký festival pod záštitou České jezdecké federace. Taková akce u nás dosud nemá obdobu!

Během pěti dnů diváci budou moci sledovat ve vnitřní aréně o rozměrech 84 x 48 metrů s kolbištěm 61 x 25 metrů jezdecké závody ve čtyřech disciplínách, v nichž se jezdí i halové světové poháry. Jedná se skoky, drezuru, spřežení a voltiž. Představit by se však okrajově měly i zbývající disciplíny ČJF – všestrannost, reining a vytrvalost. A nejen ty! „Celá akce je pojatá jako velkolepé zahájení nové jezdecké sezony a představení stěžejních jezdeckých akcí plánovaných na nadcházející období. Prezentovat by se tam tudíž měly mj. mezinárodní závody konané na našem území a mistrovství České republiky. Součástí bude také rozsáhlý veletrh jezdeckých potřeb a všeho, co ke koním patří. Ten částečně zaplní i přilehlé výstavní haly A1 a A2. Halu B i venkovní plochy pak zabere již 39. národní výstava zeleně, mechanizace, pěstitelství, květin, ekologie a zpracování výpěstků, ZEMĚDĚLEC – JARO 2014,“ popisuje jeden z organizátorů akce Josef Malinovský, v jehož hlavě se myšlenka uspořádání Jezdeckého festivalu zrodila.

Ačkoliv se bude jednat o první ročník oficiálních jezdeckých závodů na výstavišti v Lysé nad Labem, mezi tuzemskými hipologickými akcemi nebude mít v podstatě konkurenci co do návštěvnosti i mediálního pokrytí. „Jarního Zemědělce pravidelně navštěvuje kolem 35 tisíc návštěvníků. Ve spojení s Jezdeckým festivalem tak očekáváme návštěvnost dosahující 40 až 50 tisíc. Počítáme s tím, že většina z příchozích přinejmenším projde všemi výstavními halami a jsme přesvědčeni, že se mnozí rádi v jezdecké aréně zdrží déle. Přímo u kolbiště by měly být vybudovány tribuny pro více než 1000 sedících diváků, na jedné z krátkých stěn pak bude průchozí koridor pro stojící diváky. Celých pět dní navíc program poběží živě na internetové televizi EquiTV.cz a již máme předjednáno, že každý den závodů bude odvysílán kolem 23. hodiny zhruba 15minutový sestřih na programu ČT Sport. Z finálového dne pak bude připraven delší televizní záznam,“ prozradil Josef Malinovský.

Jezdecký festival v Lysé nad Labem by se tak měl stát velkým oživením začátku sportovní sezony disciplín sdružených pod hlavičkou České jezdecké federace. Silná propagace by pak měla posloužit celému hipologickému odvětví. Podobná sportovní akce v České republice zatím chyběla a všichni zainteresovaní doufají, že budeme svědky zrodu nové tradice.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down