Přijeďte na Charolais show do Lysé nad Labem

Již v termínu čtvrtek 6. 10. až neděle 9. 10. se bude na výstavišti v Lysé nad Labem konat tradiční podzimní výstava Zemědělec / Náš chov 2016. Bohatý program zahrnuje přehlídku masného i dojeného skotu, nákupní trhy beranů a také podzimní zahradnické trhy.

Letos poprvé se v Lysé nad Labem představí i nejrozšířenější masné plemeno skotu v České republice, plemeno charolais. Přehlídku s názvem Charolais show 2016 organizuje Český svaz chovatelů masného skotu a Klub chovatelů plemene charolais ve spolupráci s firmou Výstaviště Lysá nad Labem a dalšími organizacemi, partnery a sponzory.
Plemeni charolais budou z celkových čtyř výstavních dní vyhrazeny dva, a to sobota a neděle. Charolaiský program naváže na holštýnský, který se bude konat ve čtvrtek a pátek. Vlastní charolaiský šampionát se uskuteční v sobotu 8. října od 13 hodin. Rozhodčím na této výstavě bude francouzský odborník Patrick Reversé.
Podle ředitele ČSCHMS Kamila Maláta je přihlášeno 34 kusů skotu. Největší počet předváděných zvířat bude v kategorii mladších jalovic (18, z toho budou tři geneticky bezrohé). Diváci se pokochají pohledem i na starší jalovice, krávy s telaty a plemenného býka.
Na neděli je v případě dostatečného počtu soutěžících připravena soutěž mladých chovatelů sdružených v Junior teamu ČSCHMS. „Jsme rádi, že po třech specializovaných výstavách charolais, kdy poslední z nich se konala už v roce 2002 v Litomyšli, chovatelé charolais obnoví tradici pořádání této speciální výstavy,“ uvedl ředitel Českého svazu chovatelů masného skotu Kamil Malát.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down