Přijeďte na SOMMET DE L'ELEVAGE do Clermont-Ferrand ve Francii

V srdci Francouzského středohoří, nejvýznamnějším a největším regionu chovu skotu v Evropě, se bude tradičně na začátku října konat jeden z největších mezinárodních veletrhů zaměřených na chovatelství. Uvidíte přehlídky dojeného i masného skot, ovcí a koní.

Už od minulého ročníku se na veletrh připravuje celkem 2000 zvířat (1300 kusů skotu, 750 masného a 550 dojeného skotu,

400 ovcí a 300 koní). Představí se 22 plemen skotu, 26 plemen ovcí a 16 plemen koní. Je to nejen nejvýznamnější evropská akce pro chovatele zvířat, ale i kompletní nabídky pro veškeré oblasti zemědělství.

Ne pouze evropské firmy budou prezentovat své exponáty z oblasti genetiky, výživy a zdraví zvířat, vybavení pro dojení a zpracování mléka, další zařízení pro živočišnou výrobu, hospodářské objekty, obnovitelné zdroje i zemědělské stroje. Své expozice bude mít 1250 vystavovatelů, asi 370 zahraničních, a to ze 30 zemí.

Letošní ročník výstavy je zaměřen na národní šampionát plemene salers (420 zvířat), svou národní soutěž bude mít i plemeno montbeliarde (250 zvířat).

O nejlepší umístění budou soutěžit ale také chovatelé plemen limousin, charolais, holštýnského a simentálského.

Z programu ve středu 2. října si nenechte ujít soutěž tažných koní comtois, soutěž ovcí plemene charollais, skotu tarentaise, simmentál či holštýn, ale také gasconne a hlavně národní soutěž plemen salers. Pokud máte zájem o chov ovcí, svou národní přehlídku bude mít plemeno ille de France.

Ve čvrtek 3. října bude na pořadu pokračování národní soutěže skotu salers, soutěž plemen limousin a charolais, abondance a montbeliarde

Národní soutěž čeká místní plemeno ovcí bizet, soutěžit budou ovce texel.

Milovníci koní si nenechají ujít přehlídku tažných koní plemen ardenais a percheron.

V pátek se uzavře národní soutěž salers, své soutěžní přehlídky budou mít plemena blonde d´Aquitaine, parthenaise, ale také braunvieh a normandský skot.

Chovatelé ovcí uspořádají soutěž plemene chamoise a bude přehlídka tažných koní breton. Na závěr dne proběhne přehlídka vítězů všech soutěží za tři dny.

Z dalších plemen skotu uvidíte také Maine Anjou, bazadaise, ferrandaise a belgické modrobílé plemena, ale také Pie Rouge des Plaines a Jersey. Z plemen ovcí se nazapomene ani na suffolk, lacaune, Blanche du Massif Central, rava, limousine, grivette, Noire du Velay, uvidím také ukázky práce pasteveckých psů, stříhání ovcí a spřádání vlny. Z koní se krmě vyjmenovaných předvedou také auxois, auvergne, Merens a Pottok.

 Ocenění SOMMETS D'OR 2013

Soutěž je otevřena všem vystavovatelům a korunují se ti nejlepší, kteří uspějí s technickými inovacemi roku. Musí jít o vylepšení v oblasti materiálu, výroby, bezpečnosti a ergonomiky a exponát by měl vyhovovat specifickým požadavkům zemědělského sektoru v oblast Massif Central (Francouzské středohoří). Získání trofeje znamená jedinečnou příležitos, jak dosáhnout národní a mezinárodní věhlas a publicitu. Porota odborníků letos vyhlásí výsledky v průběhu léta, aby se vítězové mohli dobře připravit na prezentaci výsledků během veletrhu. Ocenění TROPHÉE DES MASSIFS získávají zvířata předváděná mladými vodiči. FERMIERS D'OR je cena pro nejlepší regionální potravinářské výrobky.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down