30.04.2010 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příležitost pro chovatele

Na letošním brněnském veletrhu vystavovala také společnost Farmtec z Jistebnice. Kromě standardní expozice technologií pro skot i prasata zaujal na první pohled návštěvníky prodejní automat na mléko v nepřehlédnutelném designu.

Jak týdeníku Zemědělec sdělil zástupce firmy Bc. Martin Křivka, mlékomaty zažívají boom v Evropě i zámoří. „V minulosti bylo obvyklé konzumovat syrové mléko. Výrobek, který se dnes prodává v obchodech, prochází pasterizací, jež kromě eliminace případných patogenních mikroorganismů snižuje nutriční hodnotu mléka. Proto se zákazníci o čerstvé mléko z automatů zajímají,“ uvedl Martin Křivka.
Mlékomaty dodávané akciovou společností Farmtec vyrábí italská firma Bigieffe s více než padesátiletou zkušeností. Prodejní automaty jsou z kvalitní nerezové oceli. Disponují automatickým systémem promývání dávkovací trysky, které proběhne po každém výdeji mléka, systémem dobíjecí elektronické karty či klíče pro bezhotovostní platbu nebo výdejní tryskou, která minimalizuje napěnění mléka při jeho výdeji. Automaty se snadno montují, jsou prakticky nehlučné a mají nízkou spotřebu energie. Na trh se dodávají v několika variantách podle požadovaného objemu zásobníku na mléko a výbavy.
Dalším stěžejním portfoliem firmy Farmtec je podle Bc. Křivky nabídka pro chov prasat: „V posledních dvou letech došlo v České republice, zejména z důvodu dlouhodobě nepříznivé výkupní ceny vepřového masa, k likvidaci mnoha menších chovů prasat. Současně se projevil trend slučování farem. Nesmíme však zapomínat, že pro dosažení rentability nestačí pouze chovat zvířata ve velkých koncentracích v moderních stájích, ale je nezbytné udržovat také jejich dobrý zdravotní stav, zabezpečit kvalitní genetický potenciál pro příští generace a zajistit kvalifikovaný personál,“ konstatoval Martn Křivka.
Pro udržení vysoké produktivity je podle jeho slov dobré striktně dodržovat takzvaný černobílý provoz, který se stává i u nás nezpochybnitelným standardem. Jako příklad uvedl zástupce farmy několik chovů, jejichž realizaci Farmtec zajišťoval jako generální dodavatel. Jedná se například o farmu Neštětice společnosti Mydlářka, a. s., nebo farmu Srní společnosti VEMA, a. s. Obě tyto společnosti patří do skupiny Rabbit, a. s. Dalším příkladem může být farma Březina společnosti Proma-družstvo a chov společnosti SZP Těšnovice.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down