10.09.2012 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prim Chomutice již poosmnácté

Již 18. ročník chovatelského dne Prim Chomutice – Memoriál Ing. Ladislava Hátleho se uskutečnil počátkem září v areálu Třtěnice. Pod patronací společností Agro Chomutice, a. s., a Chovservis, a. s., se zde utkalo přes třicet holštýnských krav. Tradiční akci posuzoval jako vždy Rostislav Škrabal z Českomoravské společnosti chovatelů, a. s., který kromě nejlepších prvotelek, krav a vemen ocenil také nejvíce připraveného vodiče. Letos se jím stal Petr Menhart, student Střední zemědělské školy v Poděbradech, který měl na starosti, jak se ukázalo, šampiónku celého chovatelského dne.
Jako první vybral bonitér nejlepší a nejlépe vyrovnanou chovatelskou kolekci. Ocenění si domů odvezli zástupci Statku Dlouhé Dvory, s. r. o., farma Střezetice.
Vrcholem chovatelského dne bylo vyhlášení plemenice s nejlepším vemenem a konečně i celkové šampiónky. Nejkrásnějším vemenem z letošních Chomutic se podle Rostislava Škrabala pyšní vítězná prvotelka z Dlouhých Dvorů po otci Sermione. „Její mléčná žláza je kapacitní, výborně upnutá, s dobře postavenými struky,“ komentoval svoje rozhodnutí rozhodčí.
A pak již zazněly fanfáry pro celkovou šampiónku. Pro letošní rok se jí stala kráva na druhé laktaci z podniku Poděbradská blata, a. s., která pochází z plemenné kombinace Samuelo x Landon.

Více informací si přečtete v Zemědělci.

Na přiložených videích můžete zhlédnout záběry z akce.

http://youtu.be/Ty9noFtiKNk

http://youtu.be/IaBrs9-ngjc

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down