Přípravek pro úpravu vody je účinný proti virům

Bladel (Nizozemsko)
Produkt Di-O-Clean firmy MS Schippers je jediným komerčním přípravkem na čištění vody, jenž je účinný v boji proti virům, včetně afrického moru prasat (ASF). Výsledky laboratorních testů ukazují, že patogeny použití přípravku nepřežívají. To dokazuje, že je to účinná zbraň proti ASF postupujícím Evropou.

Produkt Di-O-Clean se používá již dlouhou dobu v chovu hospodářských zvířat k čištění a dezinfekci vodních systémů. V praxi se tak děje dvěma způsoby: jednorázově ve vysoké koncentraci pro důkladné čištění kontaminovaných systémů a nepřetržitě v nízké koncentraci jako udržovací ošetření pitné vody. Tento způsob má za úkol udržovat celý vodní systém čistý a bez choroboplodných zárodků.

Základní funkcí produktu je odstranění biofilmu v potrubí a zabránění jeho tvorbě. Ničí také jiné kontaminanty, jako jsou ložiska železa a manganu, aniž by ovlivňoval chuť nebo zápach vody nebo vytvářel nepříznivé vedlejší produkty. Nedávný výzkum německého výzkumného ústavu Labor Enders ukázal, že je velmi účinný proti patogenům, včetně virů, jakým je ASF. Produkt je povolen nejen v chovu prasat, ale také v chovu drůbeže a skotu.

Podle Guuse Verhaaga, specialisty na vodu v Summit Water Systems, se mohou bakterie a viry dostat do vody a do chovu, zejména v případě použití alternativních zdrojů vody, například dešťové a povrchové vody. V oblasti kvality vody je stále ještě co zlepšovat. Mnoho farmářů si neuvědomuje, že 80 % nemocí se může šířit prostřednictvím pitné vody. Výsledkem je, že všechna zvířata jsou ve vzájemném nepřímém kontaktu.

Di-O-Clean je součástí koncepce Total Water Care. Aby byla skutečně zaručena kvalita vody, je důležitým základem její dobrá instalace se správnými filtry. V tomto konceptu se zlepšuje kvalita vody od zdroje až po po napáječku.  Dávkovací čerpadlo zajišťuje automatické čištění a dezinfekci ve správné dávce produktu. Koncepce Total Water Care zajišťuje efektivní a neustále čisté zásoby pitné vody.

Podle tiskové zprávy - www.msschippers.com

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down