13.03.2018 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přivítejte jaro v Lysé

První jarní den oslavíme zahájením čtyřicátého osmého pokračování největší zahrádkářské, zahradnické, zemědělské a potravinářské výstavy. Jako každoročně představí vystavovatelé široký sortiment jarních květin, osiv, stromků, keřů, postřiků a zahradnických pomůcek, doplněných o zemědělskou a zahradní techniku. Výstava bude probíhat od 21. do 25. března 2018 na Výstavišti v Lysé nad Labem. V hale C se uskuteční již pátý ročník Jezdeckého festivalu.

Téměř 200 tuzemských či zahraničních vystavovatelů nabídnou to nejlepší ze svého sortimentu. Návštěvníci si budou moci zakoupit novou sadbu brambor od předních tuzemských producentů. V rámci pětidenní výstavy se mohou návštěvníci těšit po celou dobu na odborné přednášky Ing. Petera Gajdoština, RNDr. Václava Větvičku, Ing. Ludmilu Duškovou a Jana Kopřivu a mnoho dalších.

V průběhu sobotního dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje. Vítězové soutěže získají certifikát, který opravňuje výrobce oceněného potravinářského výrobku k užívání ochranné známky s logem soutěže. V hale B u stánku Středočeského kraje budou moci návštěvníci tyto výrobky jak ochutnat, tak i zakoupit.

Na zahradnických trzích bude možné zakoupit rostlinny, potřeby a pomůcky pro zahradu, okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, osiva, sadba, balkonové rostliny, jahodníky, trvalky, hnojiva, skleníky, pařníky, zahradní nábytek, pergoly a zahradní technika.

Tématem již 18. ročníku aranžerské soutěže Polabský motýl 2018 budou hvězdy filmového plátna, herecké osobnosti prvorepublikového a protektorátního filmu a divadla. Soutěž pro především studenty odborných škol a učilišť proběhne 21. března.

Můžete vyhrát i travní traktor SMART MINIRIDER 60 RDE se zadním výhozem a elektrostartem v hodnotě 32 990 Kč.

Děti se budou moci svézt na ponících a pohladit si hříbě, skákat na dvanáctimetrové skákací nafukovací dráze, či zdobit kraslice.

 Pět jezdeckých disciplín na pátém Jezdeckém festivalu

Oficiální soutěže pod hlavičkou České jezdecké federace proběhnou v celkem pěti disciplínách. V prvních třech dnech, tedy od středy do pátku, proběhnou soutěže v parkurovém skákání. Sobota bude patřit drezuře a voltiži, a neděle je vyhrazena pouze pro soutěže spřežení. Vyvrcholí tady série zimního Jezdeckého poháru, jenž se koná v halách celé České republiky v období od ledna do března, a jezdci při něm sbírají body do žebříčku, a finále bude právě v Lysé nad Labem. Nebude chybět také tradiční sobotní večerní program s ukázkami výcviku a práce s koňmi a jezdeckými disciplínami a sportovním využitím koní. Ve dvou výstavních halách návštěvníci najdou prodejní stánky s jezdeckými a chovatelskými potřebami.*

Podle tiskové informace.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down