31.08.2009 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro dezinfekci prostor i zvířat

Na národní výstavě hospodářských zvířat v Brně se představili také výrobci dezinfekčních prostředků. Jedním z nich je firma Bochemie, kterou český národ zná jako výrobce populárního Sava.

Podle slov produktové manažerky Ing. Moniky Kantorové ale zdaleka výrobní portfolio firmy nezahrnuje jenom tuto známou značku. „Naše společnost vyrábí dezinfekční a čistící přípravky i pro profesionální trhy zdravotnictví a zemědělství. Pro zemědělce nabízíme kompletní dezinfekční programy pro výrobu mléka, chovy prasat, drůbež atd., tedy dezinfekci ploch, prostor, vzduchu, povrchu těla zvířete,“ sdělila týdeníku Zemědělec zástupkyně firmy.

Před a po dojení

Správná hygiena vemene je jednou z podmínek dobrého zpeněžování mléka. Pro tyto účely nabízí společnost Bochemie přípravky značky Apol. První z nich, Apol First, je určený na dezinfekci struků před dojením, také na dezinfekci látkových utěrek nebo strukových návleček. Vyznačuje se šetrností k pokožce a okamžitou dezinfekční účinností. „Tento přípravek se může pochlubit nejnižší účinnou koncentrací funkčních složek na trhu,“ uvedla Monika Kantorová.
Na dezinfekci struků po dojení vyrábí společnost Bochemie produkt Apol + Apol Aktivátor. Je to dvousložkový dezinfekční bariérový přípravek na bázi chlordioxidu určený k předcházení a tlumení mastitid. „Likviduje bakteriální kmeny známé jako klinické původce mastitid a není rezistentní vůči těmto původcům,“ podotkla produktová manažerka firmy. Mezi jeho výhody patří zvláčnění pokožky struku, regulace ochranné lipidové vrstvy nebo uzavření strukového kanálku prodyšnou bariérou.

Prostory a plochy

V chovech hospodářských zvířat je často potřeba dezinfikovat plošně. Kromě dezinfekce turnusového chovu je často nutné použít dezinfekci i v přítomnosti chovaných zvířat. Pro tyto účely vyvinula firma Bochemie prostředek Chirox. Tento práškový širokospektrální přípravek na bázi aktivního kyslíku se řadí mezi plně virucidní prostředky, které si svou účinností poradí i s Adeno a Polio viry. Účinkuje při hodnotách pH v rozmezí 2 až 9,50 a teplotách do 60 stupňů Celsia. Je rozpustný i ve studené vodě a neztrácí nic ze své účinnosti ani ve vodě tvrdé. Při styku s ním nekorodují železné ani neželezné materiály, je bezpečný pro lidi, zvířata i životní prostředí. Disponuje také výborným biologickým odbouráváním (z více než 85 %).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down