01.06.2016 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro dezinfekci vemene

Česká firma Palmax, s. r. o., se zabývá výrobou, distribucí a prodejem chemických přípravků určených především pro zemědělství a potravinářský průmysl.

 

Na veletrhu Techagro představila společnost Palmax kromě jiného také svoje nové dezinfekční přípravky na bázi jódu. Přípravek Deprosan Jodofoam slouží k prevenci mastitid. Používá se na ošetření mléčné žlázy především před dojením, ale i po něm a účinnými látkami jsou polyvinylpyrrolidone iodate (30 g/kg) a propan-2-ol (20 g/kg). Přípravek tvoří hustou pěnu, podle údajů společnosti má hojivé účinky. Zástupce společnosti Ing. Josef Balaštík konstatoval, že podle objednávek je o něj v provozu velký zájem. Stejné složení má Deprosan iodip, který je určen pro ošetření struků po dojení a k prevenci mastitid. Jde o gelový bariérový produkt s hnědým zabarvením, podle údajů firmy neodkapává a má hojivé účinky.
Ing. Balaštík připomněl, že v loňském roce proběhl dotační program zaměřený na welfare, kde jedním z bodů byla dezinsekce objektu, konkrétně ošetření proti mouchám. Ten probíhá i v letošním roce. Ing. Balaštík konstatoval, že v portfoliu mají přípravky, které jsou uznány pro tento dotační program. Velmi dobře se podle něj osvědčily. Postřikový přípravek Interflytox Plus je založený na insekticidní účinné látce alphacypermerthrin a ethandiolu. Podle údajů společnosti ho lze použít proti mouchám, komárům, masařkám, ovádům, švábům, mravencům a voděnkám. Druhým produktem je Interflytox G, nástrahový granulát pro přilákání a likvidaci much. Určen je k hubení především much a jiného obtížného hmyzu. Obsahuje účinnou insekticidní látku acetamiprid a sexuální atraktant (z)-9-tricosen, který podle výrobce, německé společnosti Interhygiene GmbH, láká jak samce, tak samice (prodává ho jako Interflytox Köder).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down