Pro maximální pohodu zvířat

Dobré podmínky ustájení hospodářských zvířat se staly širokým společenským problémem. Aby se welfare zvířat uplatňoval i v praxi, WEDA Dammann & Westerkamp již léta poskytuje v chovu prasat šetrné a udržitelné podmínky pro zvířata se svými inovativními, v terénu vyzkoušenými stájemi Be.Well pro welfare zvířat.

Týká se to například uspořádání kotců, které nabízí dostatečný prostor pro zvířata a jednodušší manipulaci pro zemědělce. Porodní kotce a boudy pro selata Be.Well od WEDA mají proto venkovní výběh, který navíc personálu umožňuje kotce snadno a rychle vyčistit. Na druhou stranu s novými plastovými deskami v dřevěném vzhledu lze hygienických standardů v podmínkách ekologického chovu dosáhnout poměrně snadno, protože po vyčištění se nic nelepí.

Rychlé čištění s Quick.Gate

Odpovídajícím prvkem kotců, který usnadňuje i čištění vnějších výběhů je nový Quick.Gate od WEDA. Jeho způsob ovládání je jednoduchý a ergonomický. Při otevření brána současně zavírá kotce a vytváří dlouhou chodbu, kterou lze jedním tahem vyhrabat nakladačem.

Stejný půdorys vzbuzuje důvěru

Architektura pohybových kotců Be.Well je přizpůsobena základním potřebám zvířat i v dalších ohledech. Prasnice a selata se mohou ve slámě volně pohybovat a kdykoli se dostat na čerstvý vzduch. Porodní prostory a kotce pro selata jsou také identicky konstruovány tak, aby zvířata měla vždy při změně prostoru známé prostředí.

Maximální ochrana

Zároveň také kotce pro zvířata nabízejí maximální ochranu: prasnice mohou volně porodit, ale v případě potřeby je lze také rychle znehybnit, aby se do značné míry vyloučila zdravotní rizika pro zvířata v důsledku kousání nebo rozdrcení.

Ekologické, ergonomické, efektivní

Díky těmto funkcím se WEDA's Be.Well pro dobré životní podmínky zvířat osvědčují po celém světě již léta. Přizpůsobené příslušným podmínkám splňují na jedné straně vysoké požadavky ekologického chovu prasat. Na druhou stranu svými ergonomickými standardy zajišťují snadné pracovní postupy a lepší výrobní výsledky z hlediska welfare zvířat, hygieny a zdraví zvířat a tím v konečném důsledku maximum welfare zvířat.

Novinka WEDA EuroTier 2022: Závorová brána Quick.Gate

Se svým konceptem Be.Well se WEDA Dammann & Westerkamp zaměřila nejen na dobré životní podmínky zvířat, ale také na ekonomickou efektivitu a bezpečnost práce. Produkty Be.Well dolnosaského dodavatele zařízení pro stáje jsou proto stále více používány v ekologickém chovu zvířat i v těchto aspektech. V tomto smyslu nová WEDA Quick.Gate umožňuje simultánní odklízení několika venkovních běhů v jednom průchodu.

Porodní kotce se slámou

Například v porodních kotcích na ekologických farmách je stále běžnější vystýlat venkovní výběhy slámou. To může zvýšit množství práce pro farmáře, protože pravidelné vyklízení stájí je nezbytné v neposlední řadě ke snížení znečištění zápachem.

Quick.Gate je otočná na obě strany

Aby se tato námaha minimalizovala a byla co nejergonomičtější, vyvinula WEDA Quick.Gate, která má unikátní mechanismus. Při otevření se závora automaticky zvedne ze slámy na boční betonovou hranu pomocí speciálních pantů s oboustranně otočnou stranou Quick.Gate připevněnou ke stáji. To umožňuje jeho rychlé a snadné otevření ve dvou směrech, aniž byste museli odstraňovat hnůj.

Konvenční řešení nevýhodné

U řešení s přídržným drátem se vrata zvedají pouze na jednu stranu. Prasnice je mohou samostatně zvedat. Navíc ocelové lano nelze nikam připevnit pokud je tam  např. okno nebo otevřená stěna s větrací sítí.

20 venkovní ch výběhů za deset minut

U Quick.Gate se naopak tvoří dlouhá chodba po celé délce stáje. Farmář dokáže vyhrabat chodbu traktorem z jednoho konce na druhý na jeden zátah. Základem je, že v závislosti na velikosti systému lze například 20 venkovních běhů vyčistit za zhruba deset minut. S Quick.Gate uživatelé ušetří spoustu času a energie, kterou mohou využít pro jiné činnosti v každodenní práci.

Podle tiskové zprávy WEDA*

Be.Well
Quick.Gate
Quick.Gate

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down