18.11.2022 | 05:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro obnovu ukrajinského agrárního sektoru

O tom, jak válka ovlivnila ukrajinský sektor živočišné výroby a jaká východiska z krize, se diskutovalo na mezinárodní konferenci „Boj za existenci ukrajinského živočišného sektoru“ v rámci veletrhu EuroTier 2022.

Ukrajinské agrární organizace uspořádaly kulatý stůl zvaný „Marshallův plán pro Ukrajinu" 2022-2023. Ukrajina potřebuje obnovu agrárního sektoru. První náměstek ministra pro agrární politiku a potraviny Taras Vysockij poznamenal, že zemědělství zažívá těžké časy, ale projevuje odolnost vůči nepředvídatelným výzvám, obnovuje a posiluje mezinárodní spolupráci se zeměmi EU, zejména s Německem, které je dlouholetým partnerem Ukrajiny.

„Odvětví  vykazuje odolnost. Je tam určitý útlum, ale nedokáže je srovnat s výzvami, které přinesla válka. Obnova průmyslu již začala a mezinárodní partneři se připojili, pokud jde o humanitární podporu. Existuje iniciativa na vytvoření fondu na podporu Ukrajiny," řekl Taras Vysockij.

Na Ukrajině bylo podle ukrajinských agrárních organizací již zničeno 100 mléčných farem, asi 250 000 krav bylo v souvislosti s válkou zabito nebo záměrně poraženo, přímé ztráty na agrárním sektoru se zatím odhadují asi 6 miliard amerických dolarů.

Finanční příspěvky na pomoc Ukrajině organizuje charitativní organizace SAVE UA.*

https://saveua.in.ua/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down