30.04.2010 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro užitkovost i ziskovost

Společnost Trow Nutrition Biofaktory představila na brněnském veletrhu několik novinek. Pro skot je určen minerálně-vitaminový doplněk Maxcare. Podle slov Ing. Marka Daňhela je určen ke zkrmování na žlab nebo k výrobě krmných směsí. „Je vytvořen tak, aby splňoval požadavky zvířat na makroprvky, mikroprvky a vitamíny v součinnosti s podporou užitkovosti, reprodukce a zdraví zvířat. Ostatní aditiva mohou být zakomponována do krmné dávky zároveň podle doporučených hodnot,“ uvedl Ing. Daňhel.

Vlastnosti produktu Maxcare se podle jeho slov dají shrnout do tzv. čtyř P. Prvním je použitelnost – výrobek je jednoduše použitelný nejen na žlab, ale také při výrobě krmných směsí. Zaručuje homogenní bezpečné zamíchání a konstantní dávku všech živin.
Druhým P je podpora produkce. Přípravek svým vyváženým složením podporuje organismus zvířat nejen z hlediska užitkovosti, ale i zdraví a reprodukci. Třetím bodem je profit. Používání Maxcare podle slov zástupce firmy zajistí nejlepší využití potenciálu zvřat a tím i ekonomiku chovu. Čtvrtým P je profesionalita. Součástí používání Maxcare je odborný servis konzultantů TN Biofaktory přímo na farmě včetně zpracování krmných dávek.
Novinkou společnosti TN Biofaktory v chovu prasat je doplňkové krmivo pro selata od prvního dne po narození Nuklospray Yoghurt. Tento výrobek je podle Marka Daňhela součástí kompletního systému výživy selat, který firma poskytuje: „Nuklospray Yoghurt byl vyvinut jako první krmivo v životě selat, které je schopno kompletně pokrýt nutriční potřeby mladého organismu. Doporučuje se jeho semi-restringované podávání již od prvního dne života do jednoho týdne před odstavem dvakrát denně. Farmář získá více selat na vrh a také může redukovat potřebu kojných prasnic. Výsledkem je nižší pracnost a také méně nákaz v chovu,“ sdělil zástupce firmy.
Výrobek má po rozmíchání jogurtovou konzistenci se zvýšeným obsahem sušiny. Tak podle zástupce TN Biofaktory dochází ke zvýšenému příjmu živin a tím i ovlivnění užitkovosti selat. Zvýšení viskozity příznivě ovlivňuje pasáž tráveniny v žaludku, zlepšuje stravitelnost a snižuje výskyt průjmů. „Celkově se dá říci, že Nuklospray Yoghurt snižuje mortalitu selat, zvyšuje příjem krmiva a přírůstky a zjednodušuje přechod na suché krmivo,“ uzavřel Ing. Daňhel.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down