30.04.2010 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro vysokou kvalitu a efektivnost

Na brněnském výstavišti se prezentovala také společnost Bioferm CZ. V její expozici se měli návštěvníci možnost seznámit s několika novinkami. Jednou z nich je podle ředitele firmy RNDr. Lubomíra Borovana komplexní vyvazovač mykotoxinů Toxiban Max pro efektivní ochranu hospodářských zvířat. „Pro maximální účinek je Toxiban Max složen ze čtyř speciálně vybraných složek. Jedná se o IQF bentonit-montmorillionit, IQF buněčné stěny kvasinek, IQF lecithin a IQF lutein. Účinek je také unikátní, protože zahrnuje aktivní i pasivní vyvazování, optimalizuje vlastní imunitní reakci a chrání cílové orgány zvířat před účinkem nejčastěji se vyskytujících mykotoxinů jako jsou aflatoxiny, zearalenon, T2 toxin, ochratoxin, deoxynivalenol a fumonisin,“ upřesnil ředitel společnosti. Podle jeho slov je doporučená dávka přípravku 1 kilogram na tunu krmné směsi, v případě vyššího zaplísnění se dá použít také dávka až dvojnásobná.

Ne novinkou, ale již známým přípravkem, je Sangrovit. Přesto si podle RNDr. Borovana zaslouží dostatek pozornosti. „Kromě skutečnosti, že je Sangrovit na trhu od roku 1998 (Hoechst) v kategorii přírodní fytogenní zchutňující aditivum, je také v registraci EU jako doplňková zootechnická látka. Spousta testů nezbytných pro registrační dosier Sangrovitu prokázala nejenom lepší produkční parametry ve výkrmu, ale také pozitivní účinek na procesy ovlivňující integritu střeva a intestinální zdraví zvířete. Velice důležitou skutečností je pak standardizovaná koncentrace účinných látek v přípravku a jejich následná dohledatelnost ve všech článcích výkrmového řetězce, což nebývá u fytobiotik běžné,“ konstatoval RNDr. Lubomír Borovan.
Nejnověji je k dispozici také vodorozpustná verze přípravku s názvem Sangrovit WS, který se dá podle vyjádření RNDr. Borovana velice flexibilně použít v pitné vodě například při cílené eliminaci některých patogenů například z trávicího traktu drůbeže.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down