10.02.2021 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro zdravé trávení bez antibiotik

Zajímavý příspěvek si v rámci středečního programu EuroTier digital připravili zástupci firmy Hankkija FFI, Jyrki Heinimo a Jyrki Lehtonen. Hankkija Oy, součást dánské skupiny Agro, je největší zemědělskou společností ve Finsku. Hankkijova krmivářská obchodní jednotka (dříve Suomen Rehu) má na finském trhu 40% tržní podíl.

Díky vlastnímu dlouhodobému výzkumu vyvíjí společnost Hankkija FFI několik patentovaných inovací krmiv pro zlepšení užitkovosti a dobrých životních podmínek zvířat pomocí podpory zdraví střev a podpory funkce bachoru.

Jedním z klíčových produktů společnosti je Progres®, krmný materiál využívající účinnost pryskyřičných kyselin. Tyto pryskyřičné kyseliny pocházejí z jehličnatých stromů. Společnost Hankkija FFI zjistila, že účinné přísady nejen chrání stromy v lese, ale také mohou podporovat udržování pohody a užitkovosti zvířat. A dělají to zvláštním způsobem. Obzvláště důležitá je jedinečná protizánětlivá aktivita, která posiluje intestinální integritu a pomáhá všem druhům zvířat žít zdravěji, zejména v náročných podmínkách.

Progres® založený na pryskyřičných kyselinách se vyrábí destilací bez přídavku chemikálií z vedlejšího produktu výroby celulózy. Podle zástupců firmy je tento produkt schopný příznivě ovlivnit mikroflóru trávicího traktu, podporuje růst bakterií mléčného kvašení a omezuje růst grampozitivních patogenů.

 

Zdroj: archiv Hankkija

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down