16.05.2015 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Program ve Velké Chuchli je nabitý

Program ve Velké Chuchli je nabitý
Nabitý program dostihových odpolední v Conseq Parku Velká Chuchle byl předmětem tiskové konference, která se konala v Praze. Dostihová sezóna 2015 byla zahájena v sobotu 5. dubna, kdy se jako hlavní dostih uskutečnil 89. Leram Gomba handicap s hvězdným obsazením.

Tradiční zahajovacího dostihu roku na trati 1200 metrů pro čtyřleté a starší koně o 135 tisíc Kč se letos zúčastnilo osm koní.

Nejlepší je Mikesh
Favoritem hlavního bodu programu, 89. Leram Gomba handicapu byl populární šestiletý hnědák Mikesh s kurzem 2,25:1 (ž. Chaloupka, tr. Šatra, stáj Kelso Stables), který s podporou žokeje Jiřího Chaloupky také svou roli s výrokem jistě splnil. Vítěz zářijové Svatováclavské ceny a držitel titulu Sprinter roku 2014 nesoucí nejvyšší hmotnost 62,5 kilogramu dostih ale oproti svým zvyklostem rozběhl v zadní části, zatímco na čele ostře nastoupili Prince Orpen a Hello Hobby. V koncovce však Mikeshovi nevadila ani nejvyšší nesená hmotnost a silným zrychlením si jistě o délku a čtvrt připsal již osmé vítězství kariéry. Na druhém místě finišoval ryzák Kendy (ž. R. Koplík, tr. Z. Koplík), jenž se vrátil do modro-červených barev stáje Áďa a Emmča Friedmannovy, třetí se umístil čtyřletý kůň Nine ou Four (ž. Lukášek, tr. Luka, Syndikát V3J), který už popáté v řadě obsadil v jedničkovém dostihu stupně vítězů. Nejlepší pětici doplnili jeho vrstevníci Hello Hobby (ž. Havelková, tr. Kotáb, Lokotrans) a Prince Orpen (ž. Šafář, tr. Blažková, Joly).

Více si přečtete v květnovém čísle měsíčníku Farmář

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down