10.05.2018 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První letošní klasika v novém rekordu

V neděli se na závodišti ve Velké Chuchli odehrál první letošní souboj souboj o klasické vítězství. Na start Jarní ceny klisen, dostihu dlouhého 1600 metrů s celkovou dotací 550 tisíc korun se postavilo 14 příslušnic tříletého ročníku. Dostih ovládla Lady Westminster ze stáje německých majitelů Westminster Race Horses v sedle se švédským žokejem šampiónem Per-Andersem Grabergem v sedle. Klisna trénovaná Ing. Václavem Lukou mladším zvítězila v čase 1:35,85, čímž překonala loňský rekord dostihu o dvě sekundy.

Po startu dostihu si aktivně počínaly outsiderka Summer Dress a klisna ze stáje Rabbit Trhový Štěpánov Rabbit Bated. Ta v dostihu vedla až do poloviny cílové roviny, kdy přišel nástup její stájové kolegyně Rabbit Havany a zvnějšku dráhy jdoucí Lady Westminster. Lady Westminster překonala soupeřku až v posledních metrech a v dostihu zvítězila o půl délky. V boji o třetí místo byla úspěšnější Carmella, Rabit Bated finišovala čtvrtá. V Německu trénovaná La Mia doběhla pátá. Lareona, jediná zástupkyně českého chovu v poli, dokončila dostih na dotovaném šestém místě. Rapet, překvapivá vítězka Memoriálu Rudolfa Deyla skončila bez silnějšího momentu v dostihu až na osmém místě.

V rámcových dostizích zaznamenal dvě vítězství trenér Michal Kalčík (Monte Christo a Tropical Bond). Z dvou vítězství se radoval rovněž vedoucí muž šampionátu, žák David Liška (Monte Christo a Irwin Forge).

Dostihová sezóna pokračuje již tuto sobotu od 13:30 v Mostě. V neděli je potom na závodišti v Praze Velké Chuchli programu druhý z klasických dostihů Velká jarní cena. Dostihový den bude zahájen v 13:45.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down