26.04.2016 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řešení také pro rostlinnou výrobu

Firma Alltech na brněnských veletrzích představovala nejen své tradiční produkty z výživy hospodářských zvířat. Koncept „z pole na vidličku“ spočívá v podpoře celé výrobní vertikály začínající od půdy a končící na talíři spotřebitele. Proto se i jedna z expozic české společnosti Alltechnology C. Z., s. r. o. věnovala hlavně rostlinné výrobě.

Jak prezentoval country manager Ing. Aleš Křivka, v nabídce jsou v současnosti dva produkty, Soil-Set a Impro-Grain. Soil-Set se soustředí na mikroorganismy, které se nacházejí v půdě. Jeho hlavní úlohou je zlepšovat zdraví půdy. Obsahuje speciální mikrobiální metabolity, např. enzymatické složky, které napomáhají vývinu rostliny a zlepšují její kondici a růst. Produkt využívá tzv. biodiskreční technologii, která přispívá ke zdravému agrobiomu tím, že zvyšuje v půdě populaci prospěšných mikroorganismů a snižuje počet těch patogenních. Pomáhá rozkládat rostlinné zbytky, které jsou bohatým zdrojem živin a jiných substancí, tím přímo i nepřímo stimuluje růst kořenů. Ideální termín aplikace je před výsevem na podporu rozkladu rostlinných zbytků. Je velmi důležité, aby se přípravek nacházel v půdě tehdy, když rostliny zapouštějí kořeny.

Druhý přípravek Impro-Grain je kombinací mikroživin a růstových faktorů vzniklých mikrobiální fermentací. Katalyzuje metabolické funkce, tím zlepšuje úrodu, nutriční hodnotu a kvalitativní parametry porostu. Impro-Grain poskytuje živiny nutné pro metabolické procesy v rostlinách, jako je fotosyntéza, podporuje energii a zlepšuje odolnost  rostlin proti působení stresu. Po jeho aplikaci se na obilovinách zvýšily parametry kvality, jako je objemová hmotnost, u kukuřic hmotnost palice a zároveň kvalita díky vyššímu obsahu škrobu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down