31.05.2019 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Revoluční detekce říje

Firma Merkanta International spol. s r. o., na letošním veletrhu Animal Tech představila nový způsob detekce říje krav. Produkt Moocall Heat, který získal zlatou medaili, nedetekuje říji u krav, ale využívá přirozený instinkt býka a jeho schopnost vědět, kdy je kráva nebo jalovice v říji.

Jde o speciální obojek, který na krku nosí plemenný nebo vasektomovaný býk. Pro chovatele je důležité, že nemusí býka monitorovat. Obojek odesílá všechny informace sám, a to jak se stalo u všech aplikací zvykem, přímo do mobilu.

Obojek přesně zaznamenává chování býka ve stádě při vyhledávání krav v říji a jejich následného připouštění (u plemenného býka), resp. vzeskok (u vazektomovaného býka). Moocall Heat může tedy přesně rozeznat všechny plemenice v říji, aktivitu býka, a nakonec i termín otelení. Důležité je, aby všechny plemenice ve stádě měly ušní čipy RDIF, aby je mohla čtečka integrovaná v obojku načíst. Součástí balení, ve kterém je obojek, pro býka je 50 takových čipů. Speciální obojek je vyroben vyrobený z odolného materiálu, vybaven led osvětlením, nabíjecí baterií, který vydrží minimálně 60 dní, je v něm integrovaná čtečka RDIF ke čtení čipů v uchu krav na dálku a navíc funguje kdekoliv na světě se signálem GSM. Po připevnění obojku býkovi na krk se začnou odesílat všechna data farmářovi do mobilního telefonu jako SMS nebo formou aplikace Moocall Breedmanager.*

 Podrobněji v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down