13.07.2018 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rodičovský chov nosnic poprvé ve voliérách

Pro udržení konkurenceschopnosti akciová společnost INTEGRA, která exportuje jednodenní kuřata do více než dvaceti států Evropy a násadová vejce vyváží i mimo starý kontinent, neváhá investovat. Vedle líhní a odchovny rodičů procházejí technologickou renesancí i podnikové farmy s rodičovskými chovy.

Zatím poslední investicí společnosti INTEGRA byla výstavba nové voliérové haly pro rodičovský chov nosné drůbeže na středisku Miroslav 2.
„Farmu Miroslav 2 společnost zakoupila společně s farmou Miroslav 1 od Statku Miroslav v roce 2008. Po zvážení všech možností bylo rozhodnuto o stavbě zcela nové moderní haly s příslušenstvím. Po demolici dvou starých hal se začalo v červenci 2016 s výstavbou nové haly, servisní budovy a koncové části na vyhrnování hnoje. Na začátku roku 2017 zde byl vybudován první voliérový rodičovský chov slepic nosného typu ve střední a východní Evropě,“ prozradila zootechnička firmy obchodující s jednodenními kuřaty Ing. Daniela Vitásková.

Nainstalovaný voliérový systém ustájení nizozemské provenience Vencomatic technologicky navazuje na odchovnu v Napajedlech. V novostavbě o rozměrech 80 x 16 m se do použitého systému Bolegg Terrace naskladní až dvacet tisíc rodičovských slepic a dva tisíce rodičovských kohoutů. Zvolená alternativa volného ustájení podporuje přirozené chování zvířat. Snášková hnízda jsou snadno přístupná, jejich výklopná podlaha umožňuje snadné čištění a současně zabraňuje nocování nosnic uvnitř hnízda. Ventilace, osvětlení i krmení je řízeno počítačovým programem. Uživatelské rozhraní monitorovacího systému, který přispívá zejména ke zvýšení kvality a bezproblémovému zdraví zvířat, umožňuje vzdálený přístup k informacím a vzdálenému řízení systému.*

Více se dočtete v srpnovém čísle časopisu Náš chov.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down