21.04.2016 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rodinné hospodaření pod horou Blaník

Rodinná soudržnost je jednou z hlavních deviz hospodaření rodiny Děkanovských v malé vesničce Lhota Bubeneč na Podblanicku. Není proto divu, že jim tento přístup ve spojení s mnoha aktivitami, které Děkanovští jak v rámci svého hospodářství, tak i celé obce podnikají, vynesl krásné třetí místo v soutěži Asociace soukromého zemědělství ČR Farma roku 2015.

Na provozu farmy, která se zabývá rostlinnou výrobou na téměř třísethektarové výměře a chovem masného skotu, se podílejí skutečně všichni členové rodiny, tedy rodiče se svými dvěma syny i jejich manželky. Hlavní pěstovanou plodinu představují pro zdejší oblast typické brambory, doplňují je obilniny, řepka a mák, část výměry zaujímá množitelský porost jetele nachového. Značnou proměnou prošly v minulosti družstvem využívané hospodářské budovy, farma tak získala jednotný a zcela nezaměnitelný ráz. V plánu mají Děkanovští zřízení vlastní bourárny a prodej masa ze dvora.
Legendami opředená hora Blaník byla v těžkých chvílích naší historie vždy symbolem naděje na získání svobody a svébytnosti českého národa. Svobody a svobodného hospodaření se pětatřicet let poté, co bylo jejich předkům znemožněno, dočkala i rodina Děkanovských z malé vísky Lhota Bubeneč na Vlašimsku, která leží nedaleko tohoto bájného vrchu.*

Více si přečtete ve Farmáři č. 4

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down