10.01.2016 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

S příchutí mozzarelly z buvolího mléka…

Reportáž ze subtropického italského ostrova Ischia a z buvolí farmy poblíž Neapole, kam vyrazila skupina českých studentů a chovatelů.

Střední zemědělská škola v Poděbradech se snaží pro své studenty každý rok zrealizovat netradiční zemědělský zájezd. Mezi mnoha ryze odbornými akcemi a spoluprací se zahraničními zemědělskými školami financovaných evropskými programy, se daří každý rok vycestovat také do neobvyklých destinací. Letos se netradičního zájezdu zúčastnilo 25 studentů. Studenti dostali tuto cestu jako dárek za reprezentaci školy. Zásluhy měli zejména na chovatelských akcích. Druhou část výpravy tvořili přizvaní zemědělci a chovatelé. Partnerem letošního zájezdu byla společnost Schaumann ČR,  s. r. o., se kterou školní statek v Poděbradech dlouhodobě spolupracuje v oblasti krmení a výživy.

Naše cesta směřovala do jižní Itálie na ostrov Ischia. Po celý týden se stala Ischia naším domovem a základnou pro výlety po Neapolském zálivu a Campánii, jak se tento italský region jmenuje. Mnoho lidí se domnívá, že zemědělsky je významná pouze produkční a úrodná severní Itálie. Kdo ale zavítá na jih, pozná, že subtropické zemědělství italského jihu rovněž stojí za poznání.

autor: Ing. Jan Kocmánek

Celý článek najdete v tištěném Našem chovu 1/2016

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down