09.09.2013 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampiónka z Králíků

Již 19. ročník chovatelského dne Prim Chomutice – memoriál Ing. Ladislava Hátle pořádnaný společnostmi Chovseris, a. s., a Agro Chomutice, a. s. , se konal jako již tradičně počátkem září v areálu ve Třtěnicích. Na rozdíl od minulých ročníků se v letošním roce zúčastnily plemenice z chovů ozdravených od IBR. Podle slov ředitelky společnosti Chovservis Ing. Stanislavy Ervové se s návratem „starých známých“ zvýšila také konkurence mezi podniky.
Na začátek klání si bonitér Českomoravské společnosti chovatelů, a. s, Rostislav Škrabal, připravil vyhodnocení nejvyrovnanější skupiny krav. Jako již mnohokrát, i letos byli nejlepší nováčci, a sice kolekce zvířat z podniku Agrodružstvo Klas Křičeň.
Letošního ročníku chomutického šampionátu se zúčastnilo 18 prvotelek. Na nejvyšší příčku dosadil reprezentantku podniku Montamilk, s. r. o., Kamenné Zboží s číslem 272656/921. Tato prvotelka pochází z kombinace Walter NEA-924 x Glitter NGA-549, narodila se 4. listopadu 2010 a otelila 9. ledna tohoto roku. Bonitérovi se zalíbila především díky mléčnému charakteru, tělesnému rámci, hloubce těla a korektním končetinám.
V kategorii starších krav soutěžilo 17 plemenic. Pomyslnou zlatou medaili přisoudil sudí typové plemenici Mirka s číslem 199925/952, kterou na akci přivezli z Rolnické a. s. Králíky. Narodila se 15. prosice 2009 a potřetí otelila 27. července 2013. „Vyniká mléčným charakterem, extrémní kapacitou, vynikajícím předním upnutím vemene i jeho texturou. Také výborně chodí, je zkrátka úžasná,“ pochválil dceru býka Garton NXA-179 (otec matky Force NGA-427) Škrabal.
Ve druhé části chovatelského dne vybral Rostislav Škrabal z finalistek krávu s nejlepším vemenem. Stala se jí dcera býka Zmanner z akciové společnosti ZEPO Bělohrad. „Její vemeno je krásně upnuté, má vynikající texuru a výborný závěsný vaz,“ pochválil ji bonitér.
A pak už nastal okamžik vyhlášení nejlepší z nejlepších. Seřazené plemenice spolu se svými vodiči netrpělivě čekali na vítězné poplácání po zádi šampiónky. Nakonec se triumfu dočkala dcera Gartona Mirka z podniku Rolnická a. s. Králíky.

Více informací si přečtete v Zemědělci

Na přiložených videích můžete zhlédnout vyhlášení nejlepších krav

http://youtu.be/ypmrF10PoLw
http://youtu.be/TBb0pT8gJBc

http://youtu.be/8dveb3KjEDA
http://youtu.be/4qB-6KlSZUE

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down