09.06.2023 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šampiónkou je vítězná prvotelka

Tradiční přehlídku českého strakatého skotu známou jako Orlický pohár uspořádaly společnosti Podorlicko, a. s., Mistrovice a CRV Czech Republic, spol. s r. o., společně se Svazem českého strakatého skotu, Agrární komorou, Zemědělským svazem a Východočeským sdružením chovatelů hospodářských zvířat počátkem června na farmě ve Verměřovicích.

Nejlepší plemenice 12. ročníku této akce dostal za úkol vybrat předseda Svazu chovatelů českého strakatého skotu Marian Bílý. Přehlídky se zúčastnilo 36 plemenic z devíti podniků, a jak komentoval předseda svazu, jejich úroveň byla vysoká.

Nejlepší ze všech plemenic zasluhující si pro tento den titul šampiónky byla podle Mariana Bílého prvotelka Karamela z chovu Podorlicko, a. s., která se zároveň stala i nositelkou nejlepšího vemene.

Prvotelka Karamela (č. 509601/653) po otci Virginia RAD-572 a otci matky Wobbler HG-426 se narodila 3. března 2021 a otelila 17. dubna tohoto roku. Hodnotitele zaujala nejen vemenem, ale také kombinovaným typem, prostorem středotrupí a končetinami.    

Nejvyrovnanější kolekce krav připravily podniky Líšnická a. s., Podorlicko, a. s., a ZOPOS Přestavlky, a. s.

Nejsehranější pár se svými plemenicemi tvořili na letošním Orlickém poháru Kristýna Prošková ze společnosti KLAS Nekoř, a. s., a Filip Fogl z domácího podniku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down