07.08.2018 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Sedm zvířat v Budějovicích

Celkem sedm kusů plemene limousin z chovu Petra a Jany Šindlerových z Částkovic se připravuje na Jihočeskou beef show, která se uskuteční na výstavišti v Českých Budějovicích v rámci agrosalónu Země živitelka. Soutěžní přehlídka plemene limousin spolu s následnou aukcí plemenných jalovic přijde na řadu v sobotu 25. srpna.

Rodina Šindlerových hospodaří nedaleko Telče na výměře zhruba 180 hektarů zemědělské půdy, z nichž připadá 57 ha na půdu ornou. Na té se pěstují především jetelotrávy, vojtěška a obilniny – pšenice, ječmen a tritikale, vše určené hlavně pro krmení skotu bez tržní produkce mléka.

Otec Petra Šindlera začal s farmařením v roce 1991, v roce 2006 Petr vedení farmy převzal. Zhruba o rok dříve se Šidlerovi rozhodli pro chov plemene limousin a od roku 2009 jsou zapojeni do systému ekologického hospodaření. Aktuálně chovají 190 zvířat včetně telat. Z tohoto počtu je asi 70 matek, zhruba polovina připadá na čistokrevné plemenice limousin a polovina na kříženky.

V chovu jsou v současnosti tři plemenní býci, šampión plemene z loňské brněnské výstavy Ujo Novokostelecký, George V dovezený z Německa a homozygotně bezrohý Dusty z vlastního chovu. Předtím zde působili například plemeníci MON VFU nebo Vladyka AGF.

Čistokrevná zvířata nakupují Šindlerovi často z aukcí nebo od úspěšných chovatelů, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí, především ze země původu Francie. „V plánu je stoprocentně limousinské stádo,“ komentuje Jana Šindlerová vývoj farmy.*

 

Více si přečtete v Zemědělci v regionu pro Jihočeský kraj

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down