03.10.2014 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Semináře na farmách členů ASZ

Rok 2014 byl vyhlášen Organizací spojených národů Rokem rodinných farem. Asociace soukromého zemědělství ČR, která dlouhodobě hájí zájmy rodinných farem, se proto v jeho rámci rozhodla uspořádat přímo na farmách svých členů několik akcí určených jak odborné veřejnosti, tak lidem z obcí a měst, a to včetně naučného a zábavného programu pro rodiny s dětmi.
Součástí těchto celodenních akcí jsou i odborné semináře věnované konkrétním zemědělským tématům a návrhům jejich řešení probíhající formou přednášek a diskusí s nejrůznějšími odborníky, zástupci organizací a samotnými sedláky. Na závěr celého seriálu budou témata zpracována do uceleného sborníku a ten předán coby podklad pro další diskusi politické reprezentaci, vysokým školám, výzkumným ústavům a dalším institucím.

To nejvhodnější prostředí pro zahájení série akcí na rodinných farmách poskytl v sobotu 26. dubna loňský vítěz soutěže Farma roku – Galloway farma Roupov rodiny Vacíkových na Plzeňsku. Stěžejními tématy úvodního semináře na roupovské farmě byly význam a přínos rodinných farem pro venkov, krajinotvorba a ochrana půdy před erozí.

Více si přečtete v časopise Farmář č. 9

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down