04.12.2008 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Setkání odborníků živočišné výroby

EuroTier se stal jedinou mezinárodní odbornou výstavou v Evropě, která pokrývá všechny oblasti chovu hospodářských zvířat – skotu, prasat a drůbeže, a navíc bioenergetiku a aquakulturu. Osm moderních veletržních hal v německém Hannoveru a jasné členění výstavy, současné trendy a novinky z chovu a managementu přitáhl převážně řídicí pracovníky farem a služeb pro zemědělství, poradce, prodejce, veterináře a specialisty z akademického světa a výzkumu.

Na posledním veletrhu Euro Tier v Hannoveru v roce 2006 se prezentovalo přes 1500 vystavovatelů ze 38 zemí a přišlo více než 116 000 návštěvníků, letos byly tyto počty překročeny.
EuroTier představuje kompletní program od vybavení a strojního zařízení pro chovy hospodářských zvířat přes genetiku po servis pro hospodářská zvířata na jednom místě. Ve srovnání s předchozími roky neměl program nikdy tak široký záběr v chovu skotu, prasat, v oblasti krmení a zdraví zvířat, ani v sektoru chovu drůbeže. Velký zájem registrovali vystavovatelé také v oblasti bioenergie.

Z historie zemědělských výstav
EuroTier se poprvé konal v roce 1993, od roku 1996 probíhá tato událost každé dva roky v listopadu na hannoverském výstavišti, největším na světě. EuroTier organizuje a podporuje německá zemědělská společnost (DLG). Historie DLG je dlouhá, byla založena v roce 1885 a v její práci hrály výstavy vždy hlavní roli v zemědělském a potravinářském sektoru.
Tři hlavní výstavy zemědělského sektoru mají své kořeny již v roce 1887. Jsou to Agritechnica – mezinárodní výstava zemědělských strojů, EuroTier – mezinárodní výstava pro chov zvířat a management a Anuga FoodTec – mezinárodní výstava potravinářské a nápojové technologie. Každá z těchto tří výstav je největší a nejdůležitější celosvětovou událostí pro příslušný sektor. Společně pokryjí celé pole profesionální zemědělské výroby a zpracování potravin a představují nejdůležitější inovace a trendy v těchto oblastech.

Fakta a čísla
Letošní výstavy Euro Tier v Hannoveru se zúčastnilo celkem 1764 vystavovatelů. Jejich výrobky reprezentuje dalších 44 firem, proto návštěvníci mohli vidět exponáty 1808 společností ze 46 zemí. Zahraničních vystavovatelů bez německých bylo 740, Vyšší počet vystavovatelů reprezentovalo Rakousko (33), Čínu (28), Českou republiku (11), Dánsko (51), Francii (88), Nizozemsko (168), Španělsko (41), Švédsko (10), Švýcarsko (13), Turecko (10), Velká Británie (49), USA (37). Letos si výstavu prohlédlo celkem 130 000 návštěvníků.

Nápady pro budoucnost
Vzrůst světové populace, stejně jako rostoucí bohatství v rozlehlých částech světa, to jsou silné argumenty směřují ke stabilnímu požadavku na potraviny a na chovatele hospodářských zvířat po celém světě. Ale soutěž o podíly na trhu bude stále ostřejší. Farmáři musí umět reagovat, proto je potřeba informací vysoká. Právě EuroTier je ideální informační platforma. To je také důvod, proč tato výstava přitahuje zejména farmáře, kteří budoucnost plánují. Zástupci výzkumu a akademického světa, poradenství, zemědělských technologií představili na mnoha fórech současné trendy.

Akce věnované mladým zemědělcům
Pro velký úspěch na posledním EuroTieu, se opět tento rok konal Den mladých farmářů pro mladé farmáře a studenty zemědělství z Německa a jiných zemí. Program zahrnoval diskuse, setkání, na kterých se celkem 5 000 účastníků mohlo poznat a sdílet zkušenosti.

Rozdělení programu výstavyVýstava EuroTier 2008 byla opět místem pro nabídku a požadavky zemědělství v mezinárodním měřítku. Zahrnovala kompletní program pro chovatele prasat a drůbeže, ale i provozovatele ovčí farmy a producenty hovězího masa a mléka.

 

Program veletrhu byl rozdělen na čtrnácti oborů.

* Plemenný skot, programy chovu, obchod
* Techniky v reprodukci
* Farmářské vstupy
* Uskladnění a výroba krmiv
* Ustájení zvířat
* Technologie krmení
* Kontrola klimatu a environmentální technologie
* Stroje a zařízení pro odkliz chlévské mrvy, kejdy a močůvky
* Doprava, vozidla a dopravní služby
* Zpracování a marketing u drůbeže, vajec a ryb
* Vybavení, doplňky a náhradní díly
* Management a poradenská služba
* Informace
* Bioenergie


Vyhodnocení nejlepších novinek

Asi 243 inovovaných výrobků bylo zasláno do soutěže o ocenění na EuroTier 2008. Rozhodovala o nich nezávislá komise expertů, která udělila čtyři zlaté a třináct stříbrných medailí (Poznámka: o oceněných výrobcích jsme informovali v předchozích číslech týdeníku Zemědělec 42 a 43. Firmy, jejichž produkty získaly medaile, patřily do oblastí, jako jsou ještě nový obor aquakultura, ale samozřejmě stroje a vybavení pro chov hospodářských zvířat, krmení, kontrola klimatu, odkliz chlévské mrvy a kejdy, energie a životní prostředí, dojení a chlazení mléka a management a obnovitelné energetické zdroje.


Vícejazyčné informace na internetu
DLG připravil zvláštní, vícejazyčnou službu na internetu, aby všichni zájemci mohli rychle a komplexně získat informace o EuroTier 2008. Informace jsou dostupné v němčině, angličtině a v některých případech v mnoho jiných jazycích. Internetový program byl pravidelně aktualizován a jsou v něm informace o vystavovatelích a mezinárodním technickém a doprovodném programu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down